چیدمان اتاق با رنگ بنفش

چیدمان اتاق با رنگ بنفش

انتشار:
چیدمان اتاق با رنگ بنفش امتیاز: 0 نفر از 434

بنفش یکی از رنگ های بسیار محبوب است که علاوه بر دکوراسیون داخلی در صنعت مد نیز بسیار از آن استفاده می شود. این رنگ در کنار رنگ آبی درباری و طلایی جزء رنگ های تاپ و برگزیده ای هستند که به عنوان رنگ های اشرافی نیز شناخته می شوند. کافی است شما دکوراسیون منزل خود را با تم رنگی بنفش و البته با ترکیب رنگ های خنثی دیزاین کنید تا شاهد بهترین دکوراسیون در منزل خود باشید. از آنجایی که سال جدید رنگ بنفش بسیار ترند شده است و طرفداران مخصوص به خود را دارد. در ادامه سعی بر آن داریم تا برخی از ایده پردازی های که با استفاده از این رنگ در پیش روی شما عزیزان قرار دارد را با شما به اشتراک بگذاریم. اگر تا کنون نتوانسته اید برای یک تغییر دکوراسیون اساسی دست به کار شوید به شما توصیه می کنیم با ما همراه باشید تا بهترین ها از این پس در پیش روی شما در قاب دکوراسیون داخلی منزلتان به نمایش گذاشته شود.

طراحی اتاق نشیمن

رنگ بنفش برای اتاق نشیمن

اگر می خواهید یک اتاق نشیمن بسیار لوکس و متمایز داشته باشید به شما توصیه می کنیم بزرگترین پارامتری که در این محیط قرار است از آن استفاده شود را با رنگ بنفش دیزاین کنید. برای این منظور به تصویر ارائه شده دقت کنید. اگر ترکیب رنگ ها ذهن شما را آشفته نمی کند و به دکوراسیون های متمایز علاقه مند هستید. حتما رنگ بنفش را برای کاناپه های سه نفره خود مورد استفاده قرار دهید. اتاق نشیمنی که در تصویر فوق مشاهده می کنید قدری کوچک است از همین رو تنها یک نیم ست در آن قرار دارد که با استفاده از یک کاناپه با رنگ بنفش و دو مبل تکی دیزاین شده است. استفاده از کوسن های رنگا رنگ در کنار آباژورهای مشکی و لوستر مشکی فانتزی جلوه ای به خصوص به این سالن داده است. از سوی دیگر قاب های طلایی مشکی و اکسسوری های طلایی جلوه رنگ بنفش را به مراتب بیشتر کرده است. شما می توانید حتی پرده ای که قرار است برای اتاق نشیمن مورد استفاده قرار بگیرد را با این دو ترکیب رنگ مورد استفاده قرار دهید. این ترکیب دکوراسیون امری است سلیقه ای که اگر رنگ بنفش در آن به کار گرفته شود بدون تردید دکوراسیون بی نظیری را برای شما به نمایش می گذارد.

اتاق پذیرایی با رنگ بنفش

 دیزاین اتاق پذیرایی با رنگ بنفش

همان طور که در ابتدای مقاله عنوان شد از رنگ بنفش نباید به تنهایی در دکوراسیون داخلی منزل استفاده کرد مخصوصا اگر قرار باشد از رنگ تندی در این راستا بهره گرفته شود. برای این منظور ما به شما توصیه می کنیم از رنگ های خنثی مثل رنگ سفید و طلایی یا رنگ مشکی نیز کمک گرفته شود. به تصویر ارائه شده دقت کنید شما می توانید اتاق پذیرایی خود را با استفاده از این تم رنگی دیزاین کنید و یک تأثیر گذاری به خصوصی را رد این تفاوت شاهد باشید. دیوار کوب این منزل با استفاده از رنگ بنفش مورد استفاده قرار گرفته است و از مبل های کلاسیک طلایی سفید نیز در همین راستا استفاده شده است. شما می توانید پرده و حتی لوستر خود را با استفاده از کوسن های که قرار است روی این مبل های کلاسیک بنشیند را با رنگ بنفش دیزاین کنید تا یک هارمونی رنگ به خصوص را شاهد باشید. استفاده زیاد از رنگ بنفش وقتی که دیوار شما با این تم رنگی دیزاین شده است دیگر مجزا نیست. مگر اینکه دیوار شما با رنگ طلای ترکیب شده باشد یا اینکه با استفاده از قاب عکس های سفید بنفش قدری کم رنگ تر جلوه کند. استفاده از تم های تیره و روشن برای پرده و کوسن نیز امر دیگری است که سبب جذابیت دکوراسیون داخلی منزل شما می شود. این امر به سلیقه شما بستگی دارد که مبل های کلاسیکتان سفید باشد یا طلایی زیرا ترکیب طلایی و بنفش هم ایده بسیار به روز و زیبایی محسوب میشود.

دیزیان اتاق خواب با رنگ بنفش

 دکوراسیون اتاق خواب با رنگ بنفش

 اینکه قرار است از رنگ بنفش استفاده شود تنها منوط به اتاق نشیمن و اتاق پذیرایی نمی شود. بلکه شما می توانید برای اتاق خواب هم از این رنگ شگفت انگیز بهره بگیرید. برای این منظور به تصویر ارائه شده دقت کنید. شاید استفاده زیاد از رنگ بنفش تنها به یک دلیلی دنبال شده باشد آن هم این که رنگ طوسی که یک رنگ خنثی است در این تصویر سازی مورداستفاده قرار گرفته است. شما می توانید بسته به سلیقه و نیاز خود تنها از رو تختی بنفش استفاده کنید یا اینکه دیوار کوب و فرش استفاده شده یا پرده ای که قرار است در اتاق خواب مورد استفاده قرار بگیرید را با این تم رنگی البته به صورت تیره و روشن مورد استفاده قرار بدهید. استفاده از تخت خواب های پارچه ای در کنار رو تختی بنفش این امر را برای شما فراهم می آورد که انتخاب رنگ را به اختیار خود دنبال کنید؛ زیرا تخت خواب های پارچه ای وقتی با رنگ طوسی ترکیب شود یک ایده پردازی متمایز را برای شما به نمایش می گذارد.

دیزاین با رنگ بنفش

ایده های  طراحی دکوراسیون با رنگ  بنفش

در ادامه سعی بر آن داریم برخی از ترکیب رنگ ها با رنگ بنفش را برای دکوراسیون های منزل و محل کار شما با شما عزیزان به اشتراک بگذاریم پس همراه ما باشید.

دیزاین با مبل بنفش

 دکوراسیون بنفش سفید

از آنجایی که رنگ سفید یکی از رنگ های سرد و خنثی است به سادگی می توانید از رنگ بنفش برای این دکوراسیون استفاده کنید. همان طور که در تصویر ارائه شده مشاهده می کنید تنها یکی از کاناپه ها با رنگ بنفش مورد استفاده قرار گرفته است و فرشی که در این راستا به کار گرفته شده نیز از رنگ بنفش ملایم تری است که خود زیبایی بصری خاصی را فراهم کرده است. از آنجایی که رنگ سفید قالب تر است اصلاً ترکیب رنگ بنفش فرش و مبل چشم را آزار نمی دهد بلکه به شکل هنرمندانه ای فضا را زیبا تر به نمایش گذاشته است. شما می توانید از کوسن های رنگی در این راستا یا کوسن های سفید بنفش نیز استفاده کنید که خود زیبایی خیره کننده ای را برای شما فراهم می سازد. از یاد نبرید که اکسسوری های چوبی شبیه کنسول های دکوری و میزهای پذیرایی نیز خود سبب زیبا تر جلوه دادن دکوراسیون داخلی منزل شما می شود.

دیزاین با رنگ بنفش و زرد

دکوراسیون بنفش و زرد

رنگ زرد در کنار رنگ بنفش که دو رنگ مکمل هستند بسیار دکوراسیون خاصی را برای شما فراهم می سازد. برای این منظور نیازی نیست هزینه زیادی را متحمل شوید. کافی است از یک کاناپه سه نفره برای تغییر دکوراسیون منزل خود یاری بگیرید. همان طور که در تصویر مشهود است رنگ زرد با کوسن های بنفش ترکیب شده است که خود حال و هوای به خصوصی را فراهم کرده است. نور رنگ زرد سبب سر زندگی فضا شده است. شما برای این منظور می توانید فضای مرتبط با میز تلویزیون که کانون مرکزی منزل به شمار می آید را در نظر داشته باشید. استفاده از لوستر بنفش در کنار گیاهان سبز رنگ خود حال و هوای بهتری را در این فضا فراهم کرده است. این امر به سلیقه شما بستگی دارد حتی می توانید برای این دیزاین از اکسسوری های سفید رنگ نیز استفاده کنید که ایده پردازی خاص تری را برای شما فراهم می سازد.

چیدمان رنگی رنگی با بنفش

 دکوراسیون رنگی با ترکیب بنفش

از آنجایی که رنگ بنفش روشن بسیار ملایم و زیبا است شما با استفاده از رنگ های پاستیلی به راحتی می توانید یک دکوراسیون متمایز را به نمایش بگذارید. استفاده از رنگ بنفش ملایم به همراه رنگ سفید و آبی همان طور که در تصویر مشهود است یک شهر رنگی بسیار دلچسب را برای شما فراهم می سازد. این را از یاد نبرید که هر چقدر از اکسسوری های چوبی بهره بگیرید فضا برای شما گرم تر و زیبا تر به نمایش گذاشته می شود. وقتی از رنگ بنفش در فضا سازی استفاده می کنید حتما باید از فرش نیز بهره گرفته شود تا فضا و دکوراسیون داخلی شما زیبا تر به رخ کشیده شود. از آنجایی که پایه های صندلی و میز پذیرایی به صورت چوبی است این دکوراسیون بسیار ویژه به نمایش گذاشته شده است.

دکوراسیون با مبل ال زرد و بنفش

کلام آخر پیرامون دکوراسیون با رنگ بنفش

همان طور که در طی مقاله پیش رو مطالعه کردید رنگ بنفش دنیای بسیار وسیعی دارد. از همین رو شما به راحتی می توانید از هر تناژ رنگی که در طیف گسترده رنگ بنفش برای شما به نمایش گذاشته می شود در راستای ایده پردازی خود بهره بگیرید. رنگ بنفش را می توانید با رنگ طلایی، سفید، خاکستری، مشکی و زرد ترکیب کنید. این امر به سلیقه شما بستگی دارد. برخی تمایل دارند بنفش را به صورت تیره و روشن مورد استفاده قرار دهند که بهتر است رنگ دیوار و پرده و حتی فرش استفاده شده در منزل شما از رنگ سفید و روشن بهره گرفته باشد که فضا تیره نشود. در نهایت می توانیم بگویم از رنگ های برگزیده و اشرافی است که رد تمام دیزاین های لوکس عموماً مورد استفاده قرار می گیرد. امید است مطالب پیش رو در راستای معرفی و ایده پردازی با این رنگ برگزیده مورد توجه شما عزیزان قرار گرفته باشد و از این پس بهترین ها در قاب دکوراسیون داخلی منزل شما به نمایش گذاشته شود.