تخت دو طبقه خوبه یا بد؟

تخت دو طبقه خوبه یا بد؟

انتشار:

 

تخت دو طبقه خوبه یا بد؟ چگونه می توان به این موضوع پی برد که آیا تخت دو طبقه خوب است یا بد؟ بهتر است ابتدا با تمام ویژگی های آن، مزایا و معایب آن آشنا شوید تا در آخر بتوانید درست ترین تصمیم را بگیرید. در دکوراسیون داخلی خانه های امروزی، انتخاب تخت دو طبقه یک انتخاب عالی است؛ زیرا این مدل تخت خواب به صرفه جویی در فضا کمک می کند. البته فراموش نکنید که معمولاً بچه ها تخت دو طبقه را خیلی دوست دارند. در کنار این ویژگی های مثبت دلایلی وجود دارد که برخی افراد تخت های دو طبقه را برای خانه نامناسب می دانند. از همین رو ما در این مقاله سعی کردیم مزیت ها و ضعف های این محصول را به طور کامل شرح دهیم.

تخت دو طبقه خوبه یا بد؟

 

آشنایی با مزایا و معایب تخت دو طبقه

مطمئناً اکثر مردم تختخواب دو طبقه، تخت مورد علاقه دوره کودکیشان بوده است. چه به دنبال ایجاد فضای بیشتری برای ورود یک عضو جدید خانواده باشید و چه برای بازی فرزندانتان به دنبال فضای بیشتر هستید، تخت خواب دو طبقه مزایای متعددی برای شما دارد. به هر حال مهم است که قبل از خرید، مزایا و معایب تخت های دو طبقه را بسنجید و تعیین کنید که آیا این نوع تخت خواب برای شما مناسب است یا خیر. به همین دلیل در این بهش مزایا و معایب تخت دو نفره را ارائه داده ایم.

 

مزایای استفاده تخت دو طبقه

  1. تخت خواب دو طبقه با امکان جدا شدن مزیت زیادی دارد. اول اینکه شما می توانید در ابتدا برای ایجاد فضای بیشتر به صورت دو طبقه از آن استفاده کنید. سپس زمانی که فرزندان بزرگ شدند و فضای خاص خود را خواستند می توانید آن را به دو تخت یک نفره تبدیل کنید. علاوه بر این زمانی که فرزندان ازدواج کردند و از خانه رفتند شما دو تخت جداگانه برای مهمان ها دارید.
  2. با توجه به متراژ پایین اتاق ها با خرید تخت دو طبقه دو فرزند می توانند در یک اتاق بخوابند و معنی شریک بودن در اتاق را متوجه شوند. آشنایی و درک مفهوم اشتراک برای آینده کودکان مفید خواهد بود.
  3. فرزندان برای بازی کردن فضای بیشتری خواهند داشت. واقع بینانه اگر بگوییم داشتن فضای بیشتر برای هر خانواده ای یک امتیاز محسوب می شود. با خرید تخت دو طبقه فضای بیشتری برای قرار دادن کمد لباس، جعبه اسباب بازی و ... خواهید داشت. تخت دو طبقه، چند متر مربع فضای آزاد به شما می دهد تا از محیط حداکثر استفاده را داشته باشید.
  4. تخت دو طبقه فقط برای بچه ها طراحی نشده است. اگرچه معمولاً برای اتاق خواب کودکان مورد استفاده قرار می گیرد اما برخی از مدل ها برای بزرگسالان تخت ایده آلی محسوب می شوند. مخصوصاً اگر اتاق مهمان دارید برای استراحت مهمان ها نیز این تخت بسیار مناسب می باشد.

امکان ایجاد کشو و کمد در اطراف تخت ها و همچنین ساخت میز مطالعه زیر تخت بالایی یکی از مهمترین مزیت های تخت دو طبقه است. طراحی های بی نظیری در سایت موجود است که مطابق با نیاز خود می توانید بهترین مدل را انتخاب کنید.

مزایای تخت دوطبقه

معایب خرید تخت دو طبقه

چند دلیل برای اینکه تخت دو طبقه گزینه مناسبی برای منزل نخواهد بود، وجود دارد. در این بخش این چند دلیل را بیان می کنیم.

خوابیدن کودکان در ارتفاع برای والدین اندکی نگران کننده است. والدین ممکن است با یک سری سوالات گیج مواجه شوند. اینکه آیا کودکان به اندازه کافی می خوابند؟ آیا بستر آنها راحت است؟ اگر از تخت خارج شوند و به خودشان آسیب بزنند چی؟ اینها همه سوالاتی هستند که والدین از خود می پرسند. برای آرام کردن ذهنتان می گوییم که اگر ساختار تخت دو طبقه محکم باشد و دارای نرده های محافظ ثابت باشد احتمالی وجود ندارد که آنها از طبقه بالا خارج شوند.

  1. ایجاد احساس ناراحتی و فشار برای کسی که روی تخت بالایی می خوابد، از معایب تخت دو طبقه است. کسی که روی تخت بالایی می خوابد، فاصله بین او و سقف بسیار نزدیک است. خوابیدن در این حالت ممکن است احساس ناخوشایند و ناراحتی در فرد ایجاد کند. همچنین اینکه فرد روی زمین قرار ندارد اندکی احساس ناامنی در وی ایجاد می کند. بنابراین کیفیت خواب فرد تحت تاثیر این موارد ممکن است کاهش پیدا کند.
  2. تاثیر منفی بر رابطه دو نفر در یک دوره طولانی یکی دیگر از معایب تخت دو طبقه است. دو نفر ممکن است بر سر اینکه کدام یک بالا و کدام یک پایین بخوابند با هم بحث کنند و درگیری و اختلاف ایجاد شود.
  3. دسترسی به طبقه بالا می تواند سخت باشد؛ چرا که باید از نردبان بالا برند تا به رختخواب بروند. برای حل این مشکل توصیه می کنیم که هر کودکی که قرار است روی تخت بالا بخوابد بهتر است 6 الی بالاتر سن داشته باشد. مرتب کردن رختخواب کودک هر روز صبح برای شما کمی مشکل خواهد بود.

معایب تخت دوطبقه

نتیجه گیری

با مطالب گفته شده پاسخ شما برای سوال تخت دو طبقه خوبه یا بد؟ چیست؟ آیا خرید تخت دو طبقه ایده خوبی است؟ پاسخ این سوال کاملاً به شما بستگی دارد. اگر متوجه شده اید که تخت های دو طبقه برای خانه شما مناسب هستند، می توانید از بین تنوع مدل تخت های دو طبقه زیباترین و جذاب ترین مدل را خریداری کنید. اگر در مورد تخت خواب دو نفره باز هم یک سری سوال دارید می توانید با شماره تلفن موجود در سایت تماس بگیرید و از مشاوران کمک بخواهید. چنانچه به دلیل کوچک بودن اتاق خواب کودکان دچار نگرانی شده اید، خرید تخت دو طبقه کمک بسیار زیادی به شما می کند. توصیه می کنیم تصاویر تخت های دوطبقه موجود در سایت را مشاهده کنید و ویژگی ها را مطالعه کنید تا به درک بهتری از محصولات برسید.