راهنمای خرید مبل راحتی

راهنمای خرید مبل راحتی

انتشار:
راهنمای خرید مبل راحتی امتیاز: 0 نفر از 1315

 

مبل راحتی چیست و با چه ویژگی های باید خریداری شود؟ از آنجایی که دنیای مدرن امروز در صنعت مبلمان بسیار رو به پیشرفت است. بر خود واجب دانستیم که پیرامون راهنمای خرید مبلمان راحتی به صورت اصولی و استاندارد مطالبی را با شما عزیزان به اشتراک بگذاریم. خرید مبل راحتی عموماً برای اتاق نشیمن استفاده می شود زیرا این فضا نیاز به محصول مرغوب تر و با کیفیت تر و در عین حال راحت تری دارد. این امر تنها به این دلیل دنبال می شود که نشستن و برخواستن در این فضا بیشتر از هر محیط دیگری دنبال می شود و اگر مبل از متریال مرغوبی بهره گرفته نباشد در کوتاه ترین زمان ممکن دچار آسیب می شود. پس با ما همراه باشید اگر می خواهید شبیه یک تولید کننده دست به خرید مبل بزنید و در این راستا سود سرشاری را به جیب بزنید. ما به شما پیرامون چوب استفاده شده برای کلاف و نمای بیرونی مبل، در مورد پارچه های که برای مبلمان راحتی استفاده می شود، سبک رنگ آمیزی و نوع رنگ به کار گرفته شده و ده ها پارامتر دیگر به صورت جزء به جزء با شما عزیزان هستیم. پس با ما همراه باشید تا ایده ال ترین ها در قاب دکوراسیون منزل شما به تصویر بنشیند.

راهنمای خرید مبل راحتی
 راهنمای انتخاب پارچه برای مبل راحتی

برای خرید مبل راحتی در قدم اول باید به پارچه ای که زیبایی بصری و کیفی کار را فراهم می سازد توجه شود. از آنجایی که استفاده از پارچه های بی کیفیت سبب کچل جلوه داده مبل و یا سایه روشن شدن آن در طی گذر زمان می شود بهتر است پارچه های رو مبلی را بهتر بشناسیم. همچنین تفاوت بین چرم و چرم پارچه را بدانید اگر قصد رسیدن به یک دکوراسیون متمایز را دارید.

چرم پارچه

این روزها برای علاقه مندان به پارچه های چرم سعی شده است چرم پارچه عرضه شود. همان طور که از اسم آن مشخص است. این محصول با ویژگی چرم اما پارچه ای به دست شما می رسد. این پارچه بسیار مقاوم است و با دو طیف رنگی بسیار پرطرفدار مشکی و قهوه ای برای مبلمان شما در نظر گرفته می شود. از آنجایی که جای لک و کثیفی روی این پارچه باقی نمی ماند بسیار پر طرفدار است. از سوی دیگر نرمی و لطافت چرم را برای شما فراهم می سازند اما در واقع پارچه ای هستند. بهترین انتخاب برای شما در این راستا پارچه های مسکو، ملیتا، هانزو، گری و چوپر است که شبیه چرم ولی پارچه  ای هستند.

پارچه های مخمل

 پارچه مبل مخمل باید بسیار با کیفیت باشد زیرا بیشتر برای مبلمان لوکس مورد استفاده قرار می گیرد و اگر مرغوبیت لازم را نداشته باشد به راحتی تار و پود آن از هم گسسته می شود و یا اینکه مبل شما به صورت سایه و روشن به تصویر کشیده می شود. پارچه های جاسمین، پورش و دیاموند بخشی از انتخاب های است که پیش روی شما قرار دارد. نگهداری از پارچه های مخمل قدری سخت است اما زیبایی بی نظیری را برای شما فراهم می سازد.
چه پارچه ای نخریم؟
به شما توصیه می شود به هیچ وجه از چرم مصنوعی برای مبلمان خود بهره نگیرید؛ زیرا این پارچه ها سبب تعریق شما می شود و در عین حال در صورت مساعد نبودن شرایط نگهداری به راحتی پوسته پوسته و آسیب پذیر جلوه می کند. از آنجایی که با کوچکترین خراشی ممکن است پارچه چرم پاره شود یا اینکه بوی بد برای کسانی که فرد سیگاری دارند بسیار آزار دهنده است. توصیه می شود پارچه چرم خریداری نشود. از سوی دیگر قیمت تمام شده پارچه های چرمی بسیار بالا است و در صورت عدم مراقبت لازم به راحتی دچار آسیب می شود.

پارچه مبل راحتی

راهنمای انتخاب ابعاد مبل راحتی

ابعاد مبل باید استاندارد باشد به گونه ای که در زمان نشستن به کمر و گردن شما فشاری وارد نشود. مبل های راحتی عموماً دست های پهن و نشیمن گاه عمیقی دارند از همین رو شما انعطاف بسیار خوبی را در زمان نشستن روی آن تجربه خواهید کرد. این را به یاد داشته باشید که عمیق بودن زیاد مبل شما سبب می شود دستتان به راحتی به دست نرسد و در صندلی موقع نشستن فرو روید و این امر راحتی شما را از بین می برد. از سوی دیگر ارتفاع نامتناسب مبل نیز یا مانع از رسیدن پاها و کشیدن شدن آن ها برای رسیدن به زمین می شود و یا اینکه پای شما آویزان می ماند.

 اندازه استاندارد کاناپه و مبل راحتی
 

به طور کلی کاناپه های سه نفره اندازه استانداردی بین ۷۰ تا ۲۲۰ سانتی متر دارد و طول آن نیز ۲۱۳ سانتی متر است. البته با طول ۲۴۵ سانتی متر هم سفارشی سازی آن برای فضاهای بزرگتر دنبال می شود. مبل های تک نفره نیز عموماً ۸۸ تا ۱۰۰ سانتی متر هستند. عمق و ارتفاع مبل های راحتی ۸۸ و فاصله کف تا بالای قسمت پشتی مبل نیز بین ۶۶ تا ۹۱ سانتی متر است که کوتاهی و بلندی آن بسته به سبک طراحی مبل تغییر می کند. فاصله کف تا قسمت نشیمن گاه نیز باید ۳۸ تا ۵۵ باشد تا مصرف کننده به راحتی پایش به زمین برسد.

خرید مبل راحتی

راهنمای انتخاب چوب به کار رفته در مبل راحتی

چوب راش و چوب روس دو چوب مرغوبی است که عموماً برای ساخت مبلمان به منظور جلوه بصری بهتر کار و کیفیت بالاتر مبل مورد استفاده قرار می گیرد.

راهنمای خرید مبل

چوب راش

برای نما از چوب راش استفاده می شود و دلیل این امر مقاومت بسیار بالای این چوب است. اگر بخواهیم از ویژگی های چوب راش برای شما بگویم در قدم اول می توانیم به بافت بسیار مقاوم این چوب اشاره داشته باشیم که آن را در گروه سخت چوبان قرار داده است. این چوب در برابر بخار بسیار مقاوم است و برای قوس های که برای نمای کار مورد استفاده قرار می گیرد بسیار ایده ال است. رنگ پذیری چوب راش نیز بسیار عالی است و یک سطح صاف و یک دستی را بعد از رنگ آمیزی به تصویر می کشاند. 

چوب روس

 همان طور که از اسم این چوب مشخص است از کشور روسیه به ایران وارد می شود. از همین رو علاوه بر چوب روسی با نام چوب سفید نیز آن را می شناسند. این محصول از استحکام بسیار بالایی بهره گرفته است از همین رو برای کلاف مبل بسیار از آن استفاده می شود. شاید یکی از دلایل اصلی دوام بیشتر مبلمان بهره گیری از این چوب برای اسکلت اصلی کار باشد. طبیعت بسیاری از چوب ها به این گونه است که بعد از خشک شدن ترک بر می دارد اما این چوب به سادگی دچار ترک خوردگی نمی شود. نرمی این چوب در زمان سمباده زنی نیز کار را برای متخصصین در بخش تولید بسیار راحت کرده است.

برای مبل راحتی اسفنج بهتره یا فوم سرد

اسفنج در واقع همان ابری است که برای مبلمان مورد استفاده قرار می گیرد. عموماً با ضخامت های متفاوت در بخش های متمایز مبلمان این محصول به کار گرفته می شود. برای دسته و قسمت پشتی مبل اسفنج 20 کیلویی و برای نشیمن اسفنج باید بالای 30 کیاوگرم باشد بالاترین تراکم برای مبل راحتی 40 کیلوگرم میباشدفوم سرد برای مبل کلاسیک به کار برده میشود 

اسفنج مبل راحتی

 راهنمای خرید مبل راحتی شرکتی و کارگاهی

برای خرید مبل های راحتی به شما توصیه می کنیم از مبل های شرکتی بهره بگیرید زیرا مزیت های بی شماری را برای شما فراهم می سازد.

متریال

 اصلی ترین دلیلی که خرید از تولیدی های مبل را به شما عزیزان توصیه می کنیم بهره گیری از متریال مرغوب است. استفاده از مواد اولیه مرغوب چوب و اسفنجی که طول عمر مبل شما را بیشتر می کند در تولیدی های مبل مشاهده میشود.
 

پرسه رنگ پاشی
 

رنگ پاشی روی چوب بسیار امر مهمی است که زیبا سازی مبل را در بر دارد. از همین رو به شما توصیه می کنیم به این امر مهم بسیار توجه داشته باشید. اگر رنگ مبل توسط متخصصین این امر دنبال نشود به راحتی پوسته پوسته می شود. از همین رو در بخش رنگ آمیزی مبل این کار توسط استادان زبده و خبره ای دنبال می شود.

 دستگاه های پیشرفته تولیدی

ماشین های دوخت پیشرفته و دوخت های منظم و خاص یکی از دلایل اصلی زیبایی محصول خریداری شده شما است. بهره گیری از دستگاه های با کیفیت تولیدی سبب می شود مقاومت بهتر و طول عمر بیشتری را بر روی مبلمان خود شاهد باشید. برای هنر لمسه دوزی یا منبت کاری یا خراطی مبل های راحتی عموماً از دستگاه های پیشرفته تولیدی بهره گرفته می شود.

ضمانت محصول
 

تعهد تحویل به موقع محصول بر اساس سفارشی سازی شدن طرح مد نظر شما از مهم ترین پارامترهای است که در زمان خرید باید به آن توجه شود؛ زیرا این امر ضمانت نامه ای معتبر برای محصولات با کیفیت به شمار می آید. در نظر گرفتن ضمانت نامه و پشتیبانی کردن محصول تولید شده نیز تا زمان تحویل مرسوله خود پارامتر مهمی است که در زمان خرید باید به آن دقت شود.

مبل شرکتی

راهنمای تست استحکام مبل راحتی

 چگونه در زمان خرید حضوری می توانیم استحکام مبل را تست کنیم؟ به شما توصیه می کنیم اگر برای خرید مبل مراجعه می کنید ابتدا دو نفری وسط مبل بنشینید. اگر مبل فرو رفت از قید وسطی مبل خبری نیست. یا اینکه مبل را قدری بلند کنید تا بتوانید این قید را که در وسط به عنوان ستون قرار دارد را مشاهده کنید؛ زیرا اگر آن نباشد به سادگی مبل شما در کوتاه ترین زمان ممکن می شکند. وزن مبل شما نه باید خیلی سنگین باشد نه خیلی سبک. اگر مبل شما به راحتی در زمان نشست به سمت عقب رفت یا با هل دادن شما به سرعت جابجا شد از متریال مرغوبی در پرسه ساخت استفاده نشده است. در نهایت ببینید در هنگام نشستن و برخواست شما مبل صدا می دهد یا خیر؟ سنگین بودن مبل یعنی استفاده از پارچه به جای فوم و اسفنح و سبک بودن آن نیز یعنی عدم استفاده از چوب مرغوب برای کلاف و نمای کار که باید در نظر داشته باشید.


راهنمای تست دیداری رنگ مبل راحتی

 رنگ آمیزی از مهم ترین آیتم های است که برای مبلمان باید مورد توجه قرار بگیرد. اگر از رنگ کمی استفاده شده باشد با چند بار دستمال کشی روی بخش نمای کار ممکن است شما رنگ چوب اصلی را مشاهده کنید. این امر یعنی کار شما بسیار بی کیفیت است. یا اگر فردی غیر متخصص پرسه رنگ پاشی را به عهده گرفته باشد رنگ روی پایه و دست مبل شما شره کرده است که این امر اصلاً وجه زیبایی ندارد. از سوی دیگر اگر از چوب بی کیفیتی برای نمای کار استفاده شده باشد رنگ پذیری خوبی را آن چوب نخواهد داشت. رنگ چوب طبیعی و رنگ چوب پوششی دو انتخابی است که در پیش روی شما است. رنگ هایی طبیعی به شما این امکان را می دهد که بافت چوب و موج و گره چوب را مشاهده کنید. رنگ فندقی و گردوی از جمله این رنگ ها به شمار می آید. رنگ های پوششی مانع از نشان دادن گره های رنگ چوب می شود اما نمونه های متنوع آن مثل رنگ ورق طلا این روزها طرفداران بسیاری را به سمت خود جذب کرده است.

نمای مبل را چک کنید

به شما توصیه می شود از دور به تماشای مبل خود بنشینید تا توازن و تقارن لازم برای مبل خود را مشاهده کنید. بر فرض اگر مبل شما تاج دارد به قرینگی دو سویه آن توجه کنید یا اینکه به فرم دسته های که از هنر منبت کاری بهره گرفته است اهمیت دهید و به خوبی به بررسی آن بپردازید. در نظر گرفتن سایز استاندارد برای پایه های مبل به راحتی لقی کار را در زمان نشستن از بین می برد. اگر از هنر لمسه دوزی بهره گرفته شده است دقت کنید که لمسه دوزی دستی است یا با چرخ دنبال شده است زیرا قیمت این دو مثل فرش ماشینی و دستی با یک دیگر تفاوت دارد. اگر از قیدهای چوبی برای نمای پایین مبل استفاده شده است دقت کنید که رنگ آمیزی آن بخش به درستی دنبال شده باشد. نوع دوخت بالشت های نشیمن گاه را نیز بررسی کنید که دوخت تمیزی داشته باشد. تمامی این آیتم ها و بررسی آن تنها با یک نگاه کلی برای شما دنبال می شود و سبب می شود مبل مرغوبی مهمان خانه شما شود.


کلام اخر پیرامون راهنمای  خرید مبل راحتی

 همان طور که در طی مقاله پیش رو مطالعه کردید برای خرید مبل های راحتی باید پارامترهای بی شماری را مد نظر داشته باشیم. در قدم اول به شما توصیه می کنیم از پارچه های بهره بگیرید که زیر نظر برند معتبری تولید آن دنبال شده است تا به راحتی کیفیت اولیه خود را از دست ندهد. از سوی دیگر بهره گیری از چوب های استاندارد و مرغوب در پرسه ساخت مبل سبب می شود کار شما نمای زیبا و کلاف مقاومی داشته باشد. این را به یاد داشته باشید که خرید مبل از جایی که ضمانت معتبر پشت آن است سبب می شود یک محصول با کیفیت به دست شما برسد. بهره گیری از تیم زبده و دستگاه های پیشرفته تولیدی نیز خرید مبل راحتی مرغوب تری را برای شما فراهم می سازد. شما در زمان خرید حضوری در کنار زیبایی باید به بحث کیفیت مبل نیز اهمیت دهید. رنگ استفاده شده، چوب، فوم، اسفنح و ده ها پارامتر دیگری که در پرسه ساخت مورد استفاده قرار می گیرد بر اساس توضیحات ارائه شده قابل بررسی است پس به آن ها دقت داشته باشید. امید است مطالب پیش رو در راستای آشنایی بیشتر شما عزیزان با تمام اما و اگرهای خرید مبل راحتی مورد توجه شما عزیزان قرار گرفته باشد و از این پس بهترین ها در پیش روی شما قرار داده شود.

راهنمای خرید مبل