ایده های و نمونه های طراحی برای اتاق خواب پسرانه

انتشار:
ایده های و نمونه های طراحی برای اتاق خواب پسرانه امتیاز: 0 نفر از 85

اتاق خواب  پسرانه همانند اتاق خواب های دخترانه نیاز به توجه دارد. از همین رو نیاز است از پارامترهای کارآمد و کاربردی برای این فضا نیز استفاده شود. به عنوان مثال خرید تخت خواب، میز تحریر، کمد، آینه قدی و ده ها پارامتر دیگر سبب می شود تا این فضا نیز به شکل متفاوت تری دیزاین شود. اینکه تمامی این گزینه ها به صورت یک شکل و یک رنگ مورد استفاده قرار بگیرد بدون شک سبب می شود جلوه بصری بهتری در فضا حاکم شود. از همین رو به شما توصیه می کنیم با ما همراه باشید تا یک سرویس خواب شیک و لوکس پسرانه همراه با سایر پارامترهای آن را به شما معرفی کنیم. همچنین سعی بر آن داریم تا پیرامون ایده پردازی با فرش، پرده و سایر المان های دیگر هم راستا با سرویس خواب و سایر عناصر چوبی دیگر قدری مطالب جدید و مدرن تری را نسبت به گذشته با شما به اشتراک بگذاریم. اگر می خواهید سبک و سیاق متفاوت تری را در اتاق خواب فرزند نوجوان و یا حتی جوان خود به تصویر بکشید و ایده به خصوصی در ذهن ندارید. به شما توصیه می کنیم تا انتهای این مقاله ما را همراهی کنید. در پایان اگر شما هم طرح و ایده ای در ذهن داشتید می توانید با دوستان خود از طریق بخش نظر سنجی به اشتراک بگذارید.

تم های رنگی محبوب برای اتاق پسرانه

اینکه گفته می شود رنگ آبی رنگ محبوب پسرانه است صد در صد درست نیست؛ زیرا بسیاری از افراد تمایل دارند با رنگ سفید، شیری، سبز و سایر رنگ های دیگر دست به ایده پردازی در فضای اتاق خواب خود بزنند؛ اما این مهم هم رد نمی شود که بیشتر دکوراتورها برای دکور کردن اتاق خواب های پسرانه از تم رنگی آبی بهره می گیرند. همان طور که در تصویر ارائه شده مشاهده می کنید علاوه بر تم رنگی آبی از سبک متمایزی شبیه به لباس فوتبالیست ها برای ایده پردازی یک اتاق پسرانه استفاده شده است. تاج تخت و فضای بالای کتابخانه، کمد لباس و میز توالت تماما شبیه به یک لباس ورزشی دیزاین شده است. اگر می خواهید این حال و هوا را به اتاق خواب فرزند خود مهمان کنید. باید این نوید را به شما بدهیم که وجود میز تحریر و کتابخانه در کنار سرویس خواب سبب می شود تا فرزند شما راحت تر از هر زمان دیگری به مطالعه دروس خود نیز بپردازد. این سبک اتاق خواب ها نیاز به پرده های با تم رنگی سفید دارد تا با رنگ آبی ترکیب شود و ایده پردازی نابی را به تصویر بکشاند. استفاده از فرش و کف پوش سفید نیز سبب می شود تا وسایل چوبی شما بیشتر و بهتر از قبل به نمایش گذاشته شوند. همان طور که در تصویر نمونه نیز مشاهده می کنید ترکیب رنگ آبی و سفید برای تمامی عناصر چوبی دنبال شده است. استفاده از رو تختی سفید و آبی نیز برای این ایده پردازی بسیار مناسب است. شما می توانید تم رنگی این محصول را بر حسب علاقه مندی خود تغییر دهید و تنها از سبک طراحی آن پیروی کنید. به عنوان مثال از رنگ آبی استفاده نشود و رنگ سفید تنها رنگ قالب در عناصر چوبی باشد. استفاده از پارامترهای رنگی آبی و قرمز و یا هر رنگ دیگری با استفاده از تم رنگی سفید برای شما باز خواهد بود. شما می توانید با استفاده از تخت خواب پسرانه  و کمد طراحی شده نظم را در اتاق خواب فرزند خود به تصویر بکشانید. اگر فضا به اندازه کافی برای جایگذاری تمامی این المان ها در اختیار شما قرار ندارد. استفاده از میز توالت را می توانید فاکتور بگیرید و به جای آن از میز تحریر که کارآمد تر است در کنار کتابخانه استفاده کنید.

بهترین رنگ برای طراحی اتاق پسرها

ایده ای مدرن برای دیزاین اتاق خواب پسرانه

همان طور که عنوان شد الزامی نیست که حتما از تم رنگی آبی برای دکور کردن اتاق خواب های پسرانه استفاده شود. استفاده از سایر تم های رنگی و رنگ های مشابه نیز انتخابی است که در پیش روی شما قرار دارد. به عنوان مثال رنگ زمردی یا همان آبی فیروزه ای یا به قولی آبی کله غازی آیتم رنگی دیگری است که شما می توانید برای دیزاین کردن اتاق پسرانه خود از آن یاری بگیرید. از آنجایی که این آیتم رنگی قدری روشن تر است و شبیه به رنگ های مداد رنگی است شما می توانید برای فرزند پسر خود با سنین کمتر استفاده کنید. رنگ های تند تر را برای سنین بالای 15 سال توصیه می کنیم زیرا قدری رسمی تر و شکیل تر است؛ اما رنگ های روشن را برای فرزند رنج 15 سال به پایین به شما توصیه می کنیم زیرا سبب بیشتر شدن انرژی فرزند شما در این سن می شود. همان طور که در تصویر نمونه می بینید یک نیم ست به عنوان پیش فرض برای شما در نظر گرفته شده است. استفاده از یک تخت خواب همراه یک کتابخانه و کمد همراه در کنار یک میز تحریر با حذف میز توالت در این سرویس برای شما مد نظر قرار داده شده است. دلیل این امر این است که برخی از افراد در خانه های آپارتمانی ساکن هستند و به دلیل کمبود فضا روند دیزاین کردن با تمامی آیتم ها برای آن ها فراهم نیست. همان طور که در تصویر مشهود است با رنگ آبی فیروزه ای نیز رنگ سفید ترکیب شده است که این امر خود یک پارامتر مهم تلقی می شود. بهتر است برای دیوار پوش و کف پوش از آیتم های رنگی سفید و کرمی استفاده شود تا عناصر دکوری بهتر خود را به نمایش بگذارد زیرا عدم وجود سایه و روشن در زمان دیزاین کردن سبب می شودتا وسایل به خوبی به چشم نیاید.

نمونه طرح جدید اتاق پسرانه

تم های رنگی تیره برای دیزاین اتاق خواب پسرانه

 شما با استفاده از رنگ های تیره به راحتی می توانید اتاق خواب های فرزند جوان خود را با سبکی متمایز از طراحی دیزاین کنید. همان طور که در تصویر نمونه مشاهده می کنید علاوه بر یک تم رنگی تیره تر از سبک طراحی متمایز تری نیز برای این ایده پردازی استفاده شده است. استفاده از میز تحریر، کمد و کتابخانه به صورت همزمان در کنار یک دیگر از با یک شکل مشابه و هم اندازه از اصلی ترین پارامترهای این محصول به شمار می آید. شما می توانید از تخت خواب هم رنگ با این کار نیز بهره بگیرید تا سبک طراحی منزل و اتاق خواب شما خاص تر به نمایش گذاشته شود. وجود وسایل کاربرد و مهم با در نظر گرفتن فضاهای کوچک با مساحت کم خود یکی از المان های مهم این کار چوبی محسوب می شود؛ زیرا سبک طراحی به گونه ای است که شما به راحتی می توانید در هر محیط با هر فضای این پارامترها را جایگذاری کنید. حذف کتابخانه و اضافه کردن تخت خواب آیتم بسیار مهمی است که برای شما فراهم است. استفاده از کشوهای میز تحریر برای جایگذاری وسایل و نوشت افزارهای شما فراهم شده است تا با حذف کتابخانه بتوانید قدری از عناصر کاربردی تری بهره بگیرید. البته اگر فضا به اندازه کافی در اختیار شما وجود داشته باشد. قرار دادن کمد و کتابخانه در کنار یک دیگر جلوه بصری بسیار متمایزی را برای شما فراهم می کند. کشو های تعبیه شده بر روی میز تحریر و کمد سبب می شودتا شما با جایگذاری کردن وسایل خود نظم را در اتاق خوابتان به تصویر بکشانید.

تم رنگی تیره برای اتاق پسر

کلام آخر پیرامون دیزاین اتاق خواب پسرانه

 همان طور که در طی مقاله پیش رو مطالعه کردید اصلی ترین تم رنگی که برای اتاق خواب  پسرانه از آن استفاده می شود رنگ آبی است. این بدان معنا است که این رنگ طرفداران بسیاری را به خود اختصاص داده است به همین منظور رنگ های مشابه آبی مثل آبی فیروزه ای نیز با تم رنگی روشن تر برای شما در نظر گرفته شده است تا با توجه به شرایط سنی فرزند پسر خود دست به ایده پردازی بزنید. استفاده از رنگ های تیره تر مثل رنگ مشکی و قهوه ای تیره را نیز برای افراد جوان به شما توصیه می کنیم؛ زیرا سبب رسمی تر جلوه دادن اتاق خواب فرزند شما می شود. شما می توانید از فرش های با تم رنگی روشن برای این گونه دیزاین ها استفاده کنید تا عناصر دکوری شما به خوبی خود را به نمایش بگذارد. این را به یاد داشته باشید که فرش بهتر است کوچک باشد و درست روبروی تخت خواب شما قرار بگیرید. استفاده از فرش های گرد برای اتاق خواب های بزرگ درست در مرکز اتاق خواب توصیه می شود؛ زیرا با قرار گرفتن فرش در زیر تخت دیگر جلوه بصری زیبایی را برای شما فراهم نمی کند. همچنین به شما توصیه می کنیم علاوه بر رنگ سفید از همان تم رنگی که برای عناصر چوبی بهره گرفته شده است برای پرده و روتختی نیز استفاده کنید تا ایده پردازی زیباتری برای شما به نمایش گذاشته شود. امید است مطالب پیش رو در راستای آشنایی بیشتر شما عزیزان با دیزاین کردن اتاق خواب پسرانه با تم های رنگی محبوب مورد توجه شما عزیزان قرار گرفته باشد. در این راستا اگر طرح و ایده متمایز تری در ذهن دارید می توانید با دوستان خود در ادامه به اشتراک بگذارید.

دیدگاه های سایر کاربران

دیدگاه خود را با مادر میان بگذارید.