پارتیشن در دکوراسیون داخلی

امتیاز دهید :
پارتیشن در دکوراسیون داخلی

استفاده از پارتیشن از سال 1338 آغاز و تا به امروز چیزی در حدود 58 سال است که ادامه دارد. به طرفداران استفاده از این محصول روز به روز اضافه می شود و همین امر سبب شده در ساخت آن طرح و ایده های نو به کار برده شود. شما به راحتی می توانید از این کالا به دو صورت دوجداره و تک جداره بهره بگیرید. به صورت جزئی تر با نام پارتیشن هایی با فریم آلومینیوم، فریم چوبی، با پنل های چوبی و شیشه ای، دو جداره با فریم آلومینیوم، دو جداره تمام چوب، تک جداره با فریم آلومینیوم و تک جداره تمام چوب استفاده کنید. این تنوع بی نظیر خود سبب بارز شدن این کالا در بازار شده است.

 پارتیشن چیست؟

واژه پارتیشن در فرهنگ لغت ایرانی تعریفی ندارد زیرا کلمه Partition یک کلمه لاتین است و با همین نام وارد فرهنگ فارسی شده است. از همین رو به هر چیزی که معنای جدا کننده را القاء کنند پارتیشن می گویند. در کل هر دیوارکی که پس از ساخت سازه به منظور جدا سازی محیط از آن استفاده شود پارتیشن نامیده می شود. این کالا به دو دسته اداری و خانگی تقسیم می شود که موضوع مورد بحث ما دیوارک های از پیش ساخته شده خانگی است. نوع ساخت این گونه از محصولات باید به گونه ای باشد که در صورت نیاز به جابجایی قابلیت استفاده مجدد را داشته باشند و پس از نصب به راحتی بتوان آن ها را جدا و به مکان دیگری انتقال داد. دیوارهای از پیش ساخته شده در ذهن ما مکانی امن و خصوصی را تداعی می کند. در کشورهای اسلامی وجود پارتیشن به خوبی درک می شود. از آنجایی که رقابت بین کارکنان خانم و آقا با جداسازی محیط، کار را برای کارکنان خانم راحت تر کرده است نیاز است یاد آور شویم علاوه بر به وجود آمدن محیطی امن نوع طراحی و دیزاین داخلی بر روحیه کاری بسیار تأثیر گذار است. از آنجایی که ما به نقش آن در دکوراسیون داخلی می پردازیم زیاد به نقش آن در محیط کار نمی پردازیم و تا همین مقدار بسنده می کنیم.

پارتیشن چیست

پارتیشن های خانگی

در دکوراسیون داخلی منزل گاه توسط متخصصان صنعت طراحی داخلی به منظور زیبا سازی و جلو دادن به محیط و گاهی برای جداسازی بین دو محیط مورد استفاده قرار می گیرد. به عنوان مثال برای جداسازی محل ورودی منزل از اتاق نشیمن، جداسازی حال از پذیرایی، جداسازی آشپزخانه از اتاق نشیمن و برای جداسازی اتاق های بزرگ مورد استفاده قرار می گیرد. یکی از مزیت های استفاده از این کالا این است که استفاده از آن در محیط های کوچک و بزرگ عموماً بلا مانع است. با توجه به شرایط موجود در خانه می توان از این محصول به صورت دوجداره تک جداره در انواع مختلف و در طرح ها و رنگ های متنوع استفاده کرد. با استفاده از پارتیشن می توان محیط دنجی برای کتابخانه یا بازی کودکان و حتی سینمای خانگی به راه انداخت. امروزه با پیشرفت صنعت مد در دیزاین داخلی دیگر نیازی نیست با خشت و آجر در محیط های کوچک به جداسازی محیط داخلی پرداخت. شما می توانید متناسب با محیط منزل خود از انواع چوبی، فلز و توری آن استفاده کنید. تنوع بسیار زیاد و درک نیاز مشتریان از مزیت های استفاده از این محصول جدید است.

پارتیشن های خانگی

نقش پارتیشن در دنیای مدرن

این روزها دکوراسیون داخلی منزل یکی از مهم ترین و کلیدی ترین عوامل به شمار می آید. به همین دلیل از گزینه های بسیار زیادی برای ایجاد تنوع در این زمینه استفاده می شود. دیوارک های متحرک یکی از این موارد است که به شما کمک می کند علاوه بر جدا سازی فضا به زیبایی محیط نیز کمک قابل توجهی کنید. دیوارک های از پیش ساخته شده به شما این امکان را می دهد که حد فاصل بین محیط های مورد نظر را به خوبی برقرار کنید. این روزها همانند گذشته دیگر نیازی به صرف هزینه های سرسام آور برای جداسازی فضا نیست و شما به راحتی می توانید با استفاده از این محصول به این مهم دست پیدا کنید. علاوه بر جداسازی فضا می توانید به یک دکوراسیون شیک و خاص نیز دست پیدا کنید. به عنوان مثال شما می توانید در اتاق پذیرایی با جدا کردن فضای نشیمن از فضای بازی یک محیط خاص را تداعی و ایده پردازی کنید. این روزها اگر تمایل به جدا سازی دو محیط از یک دیگر داشته باشید بدون هیچ نگرانی این مهم برای شما فراهم می شود.

پارتیشن در دنیای مدرن

مزایای استفاده از پارتیشن در دکوراسیون داخلی

همیشه علاوه بر زیبا تر کردن فضا ما دنبال راه کارهای هستیم که محیط را برای ما بهتر جلوه دهد. شاید اگر بین اتاق پذیرایی و اتاق نشیمن را در آپارتمان های کوچک با استفاده از یک دیوار آجری جدا کنیم فضا قدری گرفته و کوچک جلوه کند. حال آنکه با استفاده از دیوارهای فانتزی شما علاوه بر جداسازی مانع از دلگیر شدن فضاهای کوچک می شوید. یکی دیگر از مزایای استفاده از این دیوارک ها بزرگ تر نشان دادن فضا های کوچک است. پارتیشن های که جنبه دکوری دارند و از سقف تا کف اتاق نصب می شوند این مهم را به راحتی با یک نور پردازی ایدئال فراهم می کنند. از سوی دیگر شما می توانید با یک تیر دو نشان بزنید علاوه بر جداسازی فضا یک دکوری شیک و خاص در محیط داشته باشید.

مزایای استفاده از پارتیشن در دکوراسیون داخلی

ایده پردازی

شما با استفاده از دیوارک های از پیش ساخته شده می توانید دست به ایده پردازی های متنوع و بسیار زیادی بزنید.
• جداسازی اتاق خواب و رخت کن
• جداسازی اتاق نشیمن از کتابخانه
• جداسازی اتاق پذیرایی و فضای مربوط به میز غذا خوری
• جداسازی فضای ورودی منزل از سایر قسمت ها
• جداسازی اتاق نشیمن و پذیرایی
• جداسازی اتاق خواب
 
ما به شما کمک می کنیم تا با خلق ایده های جدید به راحتی به این مهم دست پیدا کنید. به عنوان مثال اگر تمایل دارید اتاق خواب خود را برای تعویض لباس قدری خصوصی تر طراحی کنید با استفاده از این کالای شیک با ارتفاع کم به این مهم نزدیک می شوید. یا اینکه یک دیوارک متحرک بلند را با نصب بر روی دیوار در اتاق نشیمن برای جداسازی کتابخانه خود تعبیه کنید و با گلدان های طبیعی این جداسازی را پر رنگ تر جلوه دهید. همان طور که می دانید این روزها اتاق پذیرایی به دلیل کوچک بودن فضا به صورت یک دست و ساده طراحی می شود تا فضا دلگیر و تاریک جلوه نکند. از همین رو در صورت تمایل در زمان چیدن میز غذا با استفاده از یک دیوارک فانتزی این کار را به انجام برسانید تا مزاحم حال مهمان های خود نشوید. بین اتاق نشیمن و راهرو خود فاصله را برقرار کنید تا راحتی بیشتری در زمان استراحت برای شما فراهم شود و با باز و بسته شدن درب ورودی تمرکز شما برای کارهای مربوطه به هم نخورد. در نهایت دیوارک های تزئینی شما را به این مهم می رسانند که اتاق نشیمن و پذیرایی را با صرف کمترین هزینه در صورت تمایل در هر زمان از شبانه روز جدا کنید. برای اتاق های که کوچک شما می توانید یک فضای خواب مناسب با جداسازی مهیا کنید. به طور کل دیگر همانند گذشته نیاز به خشت و آجر برای جداسازی بین دو محیط نیست بدون صرف هزینه وقت شما هر قسمت از منزل را می توانید از قسمت دیگر مجزا کنید.
 
ایده پردازی پارتیشن ها

کلام آخر

این که از دیوارک های از پیش ساخته شده در کجا استفاده شود از صفر تا صد به سلیقه و نیاز شما بستگی دارد. شاید تمایل داشته باشید برای محیط داخلی فضای کار از این کالا استفاده کنید یا انتخاب شما برای متفاوت تر شدن دیزاین داخلی منزلتان باشد. در نهایت باید به شما بگویم انتخاب درست سبب بزرگ تر دیده شدن فضای داخلی منزل شما می شود؛ یعنی اگر این کالا در جای مناسب خود قرار نگیرد شما را به هدفی که در پی آن هستید نمی رساند بلکه سبب می شود یک ایده پردازی نامتناسب حاصل شود. دیوارک های متحرک ارائه شده در انواع مختلف با طرح های بسیار متنوع در بازار موجود است. به شکلی که به جرات می توان گفت هیچ کسی دست خالی برای خرید این دیوارک های فانتزی بر نمی گردد. شما به راحتی می توانید برای خانه های بزرگ ویلایی یا خانه های کوچک و آپارتمانی از این محصول نهایت استفاده را ببرید. این روزها استفاده از پارتیشن بسیار مرسوم شده است زیرا قابلیت جابجایی آسان آن به شما این امکان را می دهد در وقت و زمان خود برای دیزاین محیط داخلی منزل صرفه جویی به عمل بیاورید. با استفاده از یک دیوارک متحرک تفاوت را در دکوراسیون داخلی منزل خود مشاهده کنید.

پارتیشن

 

دیدگاه های سایر کاربران

دیدگاه خود را با مادر میان بگذارید.

moblomiz instagram