مبل و دکوراسیون داخلی

امتیاز دهید :
مبل و دکوراسیون داخلی

مبل یکی از مهم ترین پارامترها در دکوراسیون داخلی به شمار می آید. به شکلی که شما با استفاده از یک سرویس مبل می توانید به بهترین و جدیدترین ایده پردازی دست پیدا کنید. بدون تردید دکوراسیون کردن فضا با استفاده از مبل تأثیر به سزایی در رنگ آمیزی فضا نیز حاصل می کند. به عنوان مثال شما با بهره گرفتن از یک سرویس مبل گل دار می توانید یک چیدمان رنگی را محقق کنید. این تصویر سازی سبب روح بخشیدن به فضای داخلی منزل شما می شود. از سوی دیگر شما با استفاده از سرویس های یک دست و ساده می توانید هارمونی رنگ منظمی را در فضا ایجاد کنید. به شکلی که سرویس مبل شما از هیچ تم رنگی بهره نبرده باشد، اما شما با ایده پردازی به وسیله وسایل دکوری به یک فضای ساده و دل انگیز برسید. هر تم رنگی که مد نظر شما باشد یک سرویس مبل آن را برای شما محقق می کند. ما قصد داریم شیوه های متفاوت دکور کردن محیط منزل به وسیله مبل های جدید را به شما آموزش دهیم پس با ما همراه باشد.

ایده پردازی در فضای کوچک

این روزها فرهنگ آپارتمان نشینی در حال اوج گرفتن است. به همین خاطر تأثیر آن در دکوراسیون کردن فضا نقش به سزایی دارد. به شکلی که شما در فضاهای کوچک باید با یک تیر دو نشان بزنید. هم به زیبا سازی فضا بپردازید و هم اینکه یک فضای دلنشین برای افراد خانواده محیا کنید. همان طور که در تصویر مشاهده می کنید در این ایده پردازی از مبل های زیادی کمک گرفته نشده است. از آنجایی که کاناپه ها فضای زیادی را در محیط به خود اختصاص می دهند شما به راحتی می توانید آن ها را از چیدمان خود حذف کنید. با استفاده از دو مبل تک نفره و دو صندلی مهمان به یک قاب زیبا همانند تصویر دست پیدا کنید. این کار را می توانید با استفاده از یک فرش مربعی شکل نیز انجام دهید... فرش گرد هم می تواند ایده های مناسبی در ذهن شما تداعی کند. به دلیل اینکه تعداد صندلی ها در این ایده پردازی کم است برای شما دو پیشنهاد ویژه داریم. اول اینکه با استفاده از پاف های ناهماهنگ علاوه بر متفاوت تر شدن دیزاین فضای بیشتری را در اختیار اعضای خانواده خود قرار دهید. مورد دوم استفاده پاف های پارچه ای به جای میز پذیرایی است. این کار سبب می شود رفت و آمد در محیط های کوچک برای شما ساده تر شکل بگیرد.

ایده سازی در فضاهای کوچک

نقش کاناپه در دکوراسیون

همان طور که در مطلب قبل مطالعه کردید با حذف کاناپه به راحتی به یک چیدمان مدرن دست پیدا کردیم. حال برای شما یک پیشنهاد دیگر به منظور استفاده از کاناپه داریم. سرویس های مبل به صورت هفت تایی طراحی شده و عموما یک یا دو کاناپه در این سرویس ها مشاهده می شود. برای این منظور به شما توصیه می کنیم کاناپه ها را به تنهایی مورد استفاده قرار دهید. کاناپه بهترین گزینه برای اتاق نشیمن شما محسوب می شود، زیرا تماشای تلویزیون را برای شما ساده و دلچسب تر جلوه می دهد. با استفاده از وسایل دکوری مدرن می توانید به یک چیدمان لوکس تر نیز دست پیدا کنید. به این دلیل توصیه ما به شما چیدمان با استفاده از لوازم دکوری است که استفاده از یک کاناپه به صورت تکی جلوه زیبایی به فضای اتاق نشیمن شما نمی دهد. می توانید با استفاده از قاب عکس ای فانتزی، آباژورهای ایستاده یا حتی درختچه های طبیعی سلیقه خود را به رخ همگان بکشید. این روزها چیدمان قرینه زیاد مرسوم نیست به همین خاطر دکوراسیون به سبک مدرن این نوع چیدمان را به شما توصیه نمی کند.

نقش کاناپه در دکوراسیون

تصویر سازی دیگر با استفاده از کاناپه های تکی

همان طور که در مطلب قبلی به این موضوع اشاره شد به راحتی با استفاده از کاناپه های دو نفره و سه نفره می توان به یک دکوراسیون مستقل دست پیدا کرد. استفاده از شال مبل های متنوع در کنار کوسن های رنگی همیشه بهترین گزینه انتخابی برای تغییر دکوراسیون محسوب می شود. بدون تردید جنس و نوع پارچه کوسن نقش به سزایی در طراحی متفاوت دارد. همیشه شاهد این موضوع بوده ایم که مبل های چرم با استفاده از کوسن های چرمی دیزاین می شدند و همین امر نقش آن ها را برای چیدمان های رسمی تر پر رنگ تر جلوه داده است. شما به راحتی با استفاده از کوسن های فانتزی رنگی و شال مبل های مدرن می توانید این تفاوت را ایجاد کنید. با استفاده از کوسن های فانتزی بر روی مبل های چرم فضای شما از کلاسیک به مدرن تغییر حالت می دهد. استفاده از این سبک برای اتاق خواب و اتاق مطالعه در صورت داشتن فضای کافی می تواند انتخاب مطلوبی به شمار آید.

تصویر سازی با کاناپه های تکی

دکوراسیون مدرن با مبل های مدرن

همان طور که می دانید دکوراسیون مدرن نمادی از سادگی در فضا را به تصویر می کشد؛ یعنی شما با حذف وسایل اضافه و بلا استفاده از فضا و کمک گرفتن از وسایل ساده و شیک می توانید به یک دکوراسیون مدرن برسید. در چیدمان مدرن استفاده از رنگ ها بلامانع است اگر هارمونی رنگ به خوبی حفظ شود. چیزی که شما مشاهده می کنید یک ست ناهماهنگ رنگی است. از سه ترکیب رنگ برای این سرویس مبل استفاده شده است که به جای سختی کار باید بگویم کار شما برای دیزاین ساده تر هم جلوه کرده است. به این دلیل ساده تر که شما به راحتی در هر قسمتی از فضا که بخواهید می توانید با چیدمان متفاوت دست پیدا کنید. این ایده پردازی از نظم خاصی در دکور کردن بهره نگرفته است؛ یعنی هیچ قرینگی و چیدمان خطی مشاهده نمی شود. مبل های تکی به صورت نامنظم و با فاصله مورد استفاده قرار گرفته است و میز های عسلی کنار مبلی به صورت فانتزی و نامنظم در وسط این قاب بی نقص به شکل نامنظم چیده شده است. شما به راحتی در چیدمان مدرن از هر ایده پردازی که تمایل داشته باشید برای دکور کردن مبلمان خود می توانید استفاده کنید. متفاوت بودن یکی از مهم ترین پارامترهای چیدمان مدرن به شمار می آید.

دکوراسیون مدرن با مبل های مدرن

چیدمان ساده و مبل های راحتی

مبل های راحتی همیشه به منظور ایجاد آرامش و رفاه بیشتر در فضا مورد استفاده قرار می گیرند. به همین خاطر هر چه ایده پردازی بدون رنگ باشد این تأثیر بیشتر جلوه می کند و روح به آرامش بیشتری دست پیدا می کند. در این تصویر سازی از چند رنگ استفاده شده است اما به قدری هارمونی رنگ ها با هم هم خوانی دارد که شما تفاوت فاحشی را احساس نمی کنید. پاف های کنار مبلی کاملاً هم رنگ با تم رنگی که برای کوسن ها در نظر گرفته شده در چیدمان استفاده شده است. لوازم دکوری که به خوبی مشهود است آباژور، آینه، درختچه طبیعی، میز دکوری کنار مبلی و چند گلدان فانتزی است. چیزی که اصلاً وجود این همه وسیله را تائید نمی کند بی نظمی در محیط است؛ یعنی چیدمان به شکلی صورت گرفته است که شما به راحتی بدون هیچ گونه مزاحمتی می توانید در محیط رفت و آمد داشته باشید و این یعنی یک دکوراسیون مدرن و ساده که نیاز هر خانه ایرانی است. برای زیبا تر نشان دادن این ایده پردازی تنها از یک صندلی تکی با رنگ صد در صد متضاد استفاده شده است که خود سبب جلوه دادن بیشتر به این دکوراسیون شده است.

چیدمان ساده و مبل های راحتی

کلام آخر

همان طور که در مقاله فوق مطالعه کردید دکوراسیون کردن مبل ها در دنیای مدرن امروز کار دشوار و پیچیده ای نیست. به دلیل اینکه صنعت دکوراسیون داخلی این روزها بسیار سر و صدا به پا کرده است باید بگویم چیدمان نقش اول را در هر منزل به خود اختصاص داده است. برخی از منازل به صورت صد در صد سنتی با المان های سنتی، برخی دیگر به صورت کاملاً مدرن با سرویس مبل های مدرن و فانتزی دیزاین می شوند. می خواهیم بگویم که دکور کردن فضا با استفاده از مبلمان امری کاملاً سلیقه ای و دلخواه است. شما به راحتی می توانید از یک مبل راحتی یا مبل کلاسیک در منزل خود استفاده کنید. همه چیز به علاقه شما بستگی دارد. به اینکه با چه سبک چیدمانی احساس راحتی بیشتری در شما تداعی می شود. درنهایت برای شما چند توصیه به منظور بهتر شدن دکوراسیون داخلی داریم. برای زیبا تر شدن دکوراسیون خود استفاده از شال مبل، درختچه های طبیعی، گلدان های فانتزی، قاب عکس های رنگی، پاف های کنار مبلی، آباژورهای ایستاده، آباژورهای رو میزی، کوسن های رنگی و ساده، کوسن های فانتزی، فرش های پشمی دکوری، آینه های مدرن را پیشنهاد می کنیم. همه این عناصر به زیبا تر شدن ایده پردازی های شما کمک می کند مطلب ارائه شده تنها بخش کوچکی از دریای بی کران صنعت مد در دکوراسیون داخلی به شمار می رود.

دیدگاه های سایر کاربران

دیدگاه خود را با مادر میان بگذارید.