قیمت طراحی دکوراسیون

امتیاز دهید :
قیمت طراحی دکوراسیون

در دنیای مدرن امروز به شکل بسیار چشم گیری به طراحی دکوراسیون منزل توجه می شود. شاید در گذشته رسیدن به یک دکور متفاوت تنها هدف افراد معروف و مشهور بود، اما در زمان حال این امر بسیار برای همه مهم و ضروری جلوه کرده است. به شکلی که تازه عروس ها برای چیدمان فضای داخلی منزل خود از یک طراحی دکوراسیون کمک می گیرند. این امر سبب می شود تا شما از صرف هزینه های که برای دکوراسیون منزل خودکرده اید راضی باشید. دکوراسیون منزل تنها مختص به تازه عروس ها نمی شود برخی افراد برای رسیدن به یک تغییر دکوراسیون نیاز به راهنمایی و مشاوره از سمت و سوی متخصصان این حرفه دارند. شکی در این نیست که رسیدن به نتیجه دلخواه سبب می شود این امر برای تمام منزل شما دنبال می شود و شما تا مدت ها از نتیجه این تغییرات راضی باشید. شاید با خود بگوید تعرفه طراحی دکوراسیون این روزها مدنظر است چگونه است؟ بدون شک همه ما علاقه مند هستیم از قیمت نهایی اطلاع داشته باشیم تا با یک حساب سر انگشتی تصمیم به استفاده از یک طراح داخلی برای منزل خود بگیریم.

متخصصان طراحی داخلی

بدون شک تجربه ای که یک متخصص طراحی دکوراسیون دارد به دلیل کارهای است که در طی عمر کاری خود ارائه داده است. هر بار با تجربه ای نو و تازه تر به کار بعدی می پردازد و این اولین دلیلی است که به متفاوت بودن ایده پردازی در فضای داخلی منزل شما کمک می کند یک سری کارها بر اساس عرف و اصول به عهده یک طراح دکوراسیون است امری عادی است. شما نیز در این ایده پردازی نقش بسیار پر رنگی دارید. به عنوان مثال برای دکور کردن منزل در ابتدا هزینه زیادی برای تغییر دکوراسیون کل فضا ندارید به همین خاطر ترجیح می دهید تنها به یک مشاوره ساده اکتفا کنید. این امر در ابتدا برای شما هزینه زیادی ندارد و شما با مشاوره گرفتن از متخصصان این حرفه شاید تصمیم به یک خرید متفاوت و یک دکوراسیون متفاوت در منزل خود بگیرید. امر دیگر این است که شما می خواهید گوشه ای از منزل را متفاوت تر از همیشه جلوه دهید بر فرض مثال هدف شما تغییر دکوراسیون اتاق پذیرایی است. باید مشاوران را در جریان موضوع بگذارید که می خواهید این کار در ادامه به صورت دنبال دار باشد و در تمام فضا تغییرات صورت بگیرد یا اینکه نه نیازی به این کار نیست. شما اگر تصمیم به تغییر دکوراسیون کل فضا دارید با روشن کردن موضوع برای کارشناس به او در رنگ آمیز و ایده پردازی برای آینده دکور منزل خود بسیار کمک خواهید کرد. این امر سبب می شود هارمونی بین رنگ ها و هماهنگی بین دکوراسیون داخلی منزل در آینده به خوبی مشهود و مشخص باشد و از دوباره کاری و هزینه های اضافی شما جلوگیری کند.

هزینه طراحی دکور
مواردی که در شروع کار باید مشخص شود؟
اصولی که قبل از شروع کار باید مشخص شود بسیار ساده و روشن است.
•    منزل شما چقدر مساحت دارد؟
•    تمایل دارید طراحی دکوراسیون توسط یک فرد معروف انجام شود یا یک طراح آماتور هم از پس کار شما بر می آید.
•    مسئول پروژه و نظارت خودتان باشید یا اینکه ناظر حرفه ای داشته باشید تا در صورت بروز نقص در کار از ادامه دادن پروژه عوامل را باز نگه دارد؟
•    طراحی دکوراسیون به سبک مدرن و لوکس مدنظر شما است یا اینکه یک تغییر جزئی نیاز شما را مرتفع می کند؟

قیمت طراحی دکوراسیون

خدماتی که متخصصان طراحی دکوراسیون به شما ارائه می دهند چیست؟

بدون تردید خدمات ارائه شده بر حسب زمانی که به آن اختصاص داده می شود هزینه متفاوتی را برای شما معین می کند. برای اولین قدم شاید تمایل داشته باشید از یک مشاوره حضوری استفاده کنید این امر به صورت ساعتی برای شما محاسبه می شود و بر اساس ساعتی که مشاور به شما راهنمایی ارائه می دهد هزینه شما تخمین زده می شود. در گام بعدی شاید تمایل داشته باشید مشاوره خرید برای شما به انجام برسد. در این مشاوره اگر تصمیم به خرید از سمت کارشناس داشته باشید باید این امر به صورت درصدی محاسبه شود؛ یعنی کارشناس اگر ده میلیون خرید انجام می دهد رقمی در حدود ده الی بیست در صد را بسته به خرید و زمانی که صرف می کند به پروژه اختصاص می دهد. در گام سوم طراحی دکوراسیون منزل است، شاید تمایل داشته باشید در پروژه تغیر دکوراسیون از صفر تا صد را متخصصان این امر به انجام برسانند در این صورت به صورت توافقی می توانید با کارشناس پروژه به توافق برسید به شکلی که کارفرما خرید را برای محدوده ای که شما قصد دیزاین آن را دارید به انجام می رساند و دکوراسیون را به سبکی که مد نظر شما است انجام می دهد. در گام نهایی شما تمایل دارید کار را به صورت پروژه ای به عهده طراح داخلی باشد در این سبک از کارها به صورت متر مربع نرخ مد نظر تعیین می شود و یک دکور کامل از صفر تا صد به عهده کارشناس این امر است.

خدمات طراحی دکوراسیون

نحوه محاسبه دستمزد طراحی دکوراسیون

مشاوره ابتدائی به محل مورد نظر شما بستگی دارد به عنوان مثال اگر محدوده شما برای بازدید و بررسی با محل کار فاصله داشته باشد این رقم افزایش پیدا می کند. برای نمونه اگر نیاز باشد به شهرستان مراجعه شود و مشاوره و کارشناسی تعیین قیمت انجام شود باید هزینه بیشتری در مقایسه با محدود اصلی در نظر گرفته شود. امر دیگر تعرفه ای است که برای خانه های شمال شهر و جنوب شهر در نظر گرفته می شود این امر هم به مساحت و نوع دکوراسیون داخلی بستگی دارد. هزینه کارهای که به صورت در صدی مد نظر است به خریدهای انجام گرفته مربوط است، که رقمی بین 15 الی 25 درصد در نظر گرفته می شود 
بدون تردید مشتری با صرف هزینه های انجام شده حق وحقوقی را نیز دارد که به ذکر برخی از آن ها اشاره می شود. شما با صرف هزینه به منظور تغییر دکوراسیون منزل خود می توانید اصولی را با کارفرمای پروژه خود در میان بگذارید. در ابتدا می توانیدکارهای را که مشابه با کار دیزاین منزل شما است را خواستار شوید و با مشاهده آن، طرح ایدئال خود را انتخاب کنید. مورد دوم از کارفرما بخواهید از مشکلات احتمالی که در طی طرح ریزی حاصل می شود شما را مطلع کند. می توانید مراحل انجام پروژه را خواستار باشید و از مسئولیت خود در قبال این کار آگاه شوید. نحوه پرداخت دستمزد را خواستار شوید تا در عین کار به مشکلی بر نخورید. نوع قرار دادی که قرار است برای منزل شما به انجام برسد را مشخص کنید بر فرض اگر ساعتی، درصدی و یا بر حسب متر مربع است یک حساب سرانگشتی از مسئول پروژه بخواهید. ضمانت کاری حق شما است زیرا در این پروژه شما متحمل هزینه شده اید بدون شک اگر بر اساس عرف و اصول استاندار بازار کار انجام شود شما از یک ضمانت و پشتوانه عالی بهره خواهید برد. حال اگر کار توسط افراد غیر متخصص انجام شود هیچ ضمانتی برای کار نهایی شما نخواهد بود. مدت زمانی که طرح باید در دست اجرا باشد را خواستار باشید و از مزیت های واگذاری پروژه به صورت درصدی و متر مربع نیز آگاهی کسب کنید. شاید در طی کار به پیشنهاد کارشناس طراحی دکوراسیون مزایای به شما داده شود. امری که در پایان کار برای منافع شما در نظر گرفته می شود خسارت و دیر کردی است که در این پروژه می توانید از کارفرما خواستار شوید.

دستمزد طراحی دکوراسیون
عواملی که نرخ تعیین شده را دچار نوسان می کند؟
رقم های ارائه شده در این مقاله به صورت تخمینی به شما اعلام شده است، زیرا برخی موارد در تعیین و تفاوت قیمت بسیار اثر گذار است. موقعیتی که پروژه در آن انجام می شود و نحوه رفت و آمد و حمل وسایل یکی از مهمترین عوامل به شمار می آید. نوع قرارداد و تعیین کارفرمایی که قرار است کار را به عهده بگیرد امر دیگر بر نوسان قیمت است. نوع طراحی، کیفیت و پیچیدگی کار نیز بر روی قیمت نهایی کار شما اثر می گذارد. شکی در این نیست که اگر طراحی دکوراسیون در منطقه ای دور از محل کار به انجام برسد هزینه رفت و آمد و خرید وسایل با نوسان روبرو می شود. با تمام این تفاسیر نیاز است بگویم طراحی دکوراسیون داخلی منزل، شما را از صرف هزینه های نابجا در امان نگاه می دارد.

 

دیدگاه های سایر کاربران

دیدگاه خود را با مادر میان بگذارید.