فنگ شویی چیست؟

امتیاز دهید :
فنگ شویی چیست؟

فنگ شویی

فنگ شویی به اصل صحیح چیدمان در منزل مرتبط است. به شکلی که وسایل در درست ترین نقطه ممکن قرار داده شود تا بهترین نتیجه در دکوراسیون از آن شما شود. فنگ شویی فن صحیح و استاندارد قرار دادن وسایل در جای مخصوص به خود را با زبان اشیاء بیان می کند. این امر اگر به درستی و به صحیح ترین حالت ممکن اتفاق بیفتد سبب می شود محیط پیرامون به خوبی با هم هماهنگی داشته باشند. در فرهنگ شرقی فنگ شویی به معنی آب و باد است. این نوع از چیدمان ریشه در گذشته سنت ما ایرانی ها دارد، زیرا ریشه اصلی این فن در قاره آسیا است. خانه تکانی که قبل از عید صورت می گیرد خود یک نمونه ساده و بارز از فنگ شویی محسوب می شود. ایجاد تغییرات در محیط اطراف شما سبب می شود حال روحی شما نیز دچار تغییر و به جهت بهتر شدن هدایت شود. پیدا کردن ارتباط درست بین وسایل در زمان چیدمان به عامیانه ترین حالت ممکن فنگ شویی نامیده می شود.

فنگ شویی چه کمکی به ما می کند؟

فنگ به معنی باد و شویی به معنی آب شهرت دارد. این دو عنصر مظهر سلامتی و پاکی است که در مرحله اول به سلامت روحی و جسمی ما کمک می کنند و در مرحله دوم به دکوراسیون بدون نقص مرتبط می شود. فنگ شویی به ما این امکان را می دهد تا دکوراسیون متفاوت و ایدئالی را تجربه کنیم. متخصصان طراحی دکوراسیون داخلی بسیار به این موضوع اهمیت می دهند. به شکلی که این روزها یکی از پایه های اصلی دکوراسیون داخلی منزل اصل فنگ شویی است. تصور کنید زمانی که در یک خانه قدیمی ساکن هستید احساس می کنید همه کارهای شما با مشکل روبرو است دلیل این امر چیزی نیست به جزء فراموشی اصول فنگ شویی در دکوراسیون داخلی حال وقتی شما با تغییر دکوراسیون به منزل جلوه بهتر می بخشید اوضاع کاری شما نیز سرعت بهتری می گیرد؛ بنابراین در یک نگاه ساده می توان به اهمیت فنگ شویی در طراحی دکوراسیون داخلی پی برد.

فنگ شویی چه کمکی به ما می کند؟

تأثیر فنگ شویی در دکوراسیون داخلی اتاق خواب

در نگاه اول در دکوراسیون داخلی اتاق خواب باید از عناصر و وسایلی استفاده شود که به شما احساس آرامش می بخشد. در اصل فنگ شویی وجود وسایلی از قبیل تردمیل، ساز، کامپیوتر و تلویزیون ممنوع است. شما زمانی که برای استراحت به اتاق خواب می روید باید تمام انرژی های مثبت را به سمت خود جذب کنید. این در حالی است که استفاده از تردمیل در اتاق خواب به عنوان نمونه انرژی خفته را در شما بیدار می کند.

تاثیر فنگ شویی در دکوراسیون داخلی اتاق خواب

اصولی که در دکوراسیون بر اساس اصل فنگ شویی باید رعایت شود.

بر اساس اصول فنگ شویی باید به چند نکته بسیار توجه شود تا یک چیدمان اصولی و استاندارد از آن شما شود.

نظم دادن به وسایل

برای اینکه با قوانین فنگ شویی هم قدم شوید به شما پیشنهادمی کنیم از ریخت و پاش بودن وسایل در منزل جلوگیری کنید. مهم ترین اصل در دکوراسیون داخلی منزل به شمار می آید. به شما پیشنهادمی کنیم از قفسه ها و باکس های که برای وسایل کوچک مورد استفاده قرار می گیرد کمک بگیرید تا چیدمان شما به سبک استاندارد دنبال شود. یکی از مهم ترین اصول هماهنگی رسیدن به انرژی مثبت در یک فضای تمیز است.

نظم دادن به وسایل

راهی برای ورود هوا

راهی برای نفس کشیدن برای خود مهیا کنید. مدام از بخور و خوش بو کننده های مصنوعی استفاده نکنید. درها را باز کنید و با رها کردن باد در منزل به یکی دیگر از اصول فنگ شویی دست پیدا کنید. این امر هیچ ارتباطی به طراحی دکوراسیون داخلی منزل شما ندارد اما از تأثیر گذارترین اصول به شمارمی آید.

راهی برای ورود هوا

نور پردازی اصولی

نور پردازی درست و اصولی یکی دیگر از اصل های فنگ شویی محسوب می شود. سعی کنید تمام نیازهای منزل خود را به طبیعی ترین حالت ممکن فراهم سازید. به عنوان مثال با قرار دادن یک کمد دکوری در پشت پنجره مانع وارد شدن نور به فضای داخلی منزل خود نشوید. پرده ها را کنار بزنید و از ورود نور به منزل استقبال کنید. این امر سبب می شود علاوه بر اینکه شما یک حس خوب را تجربه کنید گل وگیاهان شماسر حال تر از همیشه روزگار خود را سپری کنند.

نورپردازی اصولی

رنگ بندی متناسب با محیط

ایده پردازی در رنگ آمیزی خود به فنگ شویی استاندارد در دکوراسیون داخلی منزل شما بسیار کمک می کند. به شما توصیه می کنیم از رنگ های سرد به تنهایی برای اتاق خواب استفاده نکنید زیرا ترکیب آن ها با رنگ های گرم سبب آرامش بیشتر شما می شود. رنگ های که سر شار از انرژی است گزینه مناسبی برای اتاق پذیرایی شما است تا اتاق خواب زیرا در اتاق خواب باید همه رنگ ها شما را به یک آرامش ناب مهمان کنند.

رنگ بندی متناسب با محیط

دکوراسیون استاندارد

استفاده از تابلوهای با رنگ بندی بسیار تیره سبب می شود شما یک فضای دلگیری را تجربه کنید. به شما توصیه می کنیم در اتاق نشیمن از رنگ های شاد و زنده استفاده کنید. این عوامل ارتباط چندانی به دکوراسیون منزل شما ندارد اما به شکل کلی بسیار به شما در ایده پردازی های استاندارد کمک می کند. درها را قفل نزنید شبیه به زندان ایده پردازی خود را دنبال نکنید. درها را باز کنید و راهی برای عبور و مرو باد و نور به منزل خود پیدا کنید.

دکوراسیون استاندارد

فنگ شویی در یک نگاه اصولی

عواملی که به آن ها اشاره شد تنها مسائل ریزی هستند که در جهت رسیدن به یک فنگ شویی اصولی و استاندارد شما را یاری می کنند. مسئله فنگ شویی در حد قرار دادن اشیاء در کنار هم به شکلی صحیح که در دکوراسیون داخلی منزل دنبال می شود نیست بلکه یک علم است که به انعکاس انرژی در فضا بسیار کمک می کند. در برخی از علوم به فنگ شویی به یک شبه علم توجه شده است در حالی که این اصل یک علم اصولی است که به دکوراسیون، بقای انسان و آرامش عمیق، زیبایی شناسی از منظر روانشناسی، چیدمان معماری، طراحی دکوراسیون داخلی و اصول ساختار داخلی مرتبط است. به شکلی که با اصول علمی و روانشناختی فنگ شویی و نفوذ انرژی به فضای داخلی به راحتی می توان به سعادت و خوشبختی که در دنیای مدرن از زندگی ماشینی رخت بسته است دست پیدا کرد.

اصل یین و یانگ در فنگ شویی

در فرهنگ تائو دو اصل یین و یانگ از مهم ترین پارامترهای اصولی شناخته شده اند. برای برقراری تعادل در دکوراسیون داخلی منزل از یین به عنوان عنصر زنانه و از یانگ به عنوان یک اصل مردانه یاد می شود که به باورهای ما در زندگی روزمره مان مرتبط است. این دو عنصر در با توجه به متضاد بودن بسیار به یکدیگر وابسته هستند. اصل فنگ شویی بر این اعتقاد است که باید بین دو عنصر متضاد یک تعادلی بسیار ظریف برقرار باشد و اگر چیزی غیر از این امر باشید یک ناسازگاری و اتفاق بد پیش خواهد آمد. عده‌ای بر این اعتقاد هستند که اصل فنگ شویی ریشه در خرافات گذشته کشور چین دارد اما این گونه نیست زیرا متخصصان به اثرات این اصل بر بهبود بسیاری از بیماری های ناشی از افسردگی دست پیدا کرده اند.

ابزارهای که برای فنگ شویی مورد نیاز است.

قطب نمایی در اصول فنگ شویی مورد استفاده قرار می گیرد که به جهت اصلی دکوراسیون بر اساس قطب اصلی معماری ساختمان راحت تر دسترسی پیدا شود. نقشه انرژی فنگ شویی که به باگوا شهرت دارد از الگو های کهن شانگهای کمک گرفته است. این نقشه به شما این امکان را می دهد عواملی همچون عشق، ثروت و انرژی را در فضای خانه خود منعکس کنید. از سوی دیگر از مزیت های استفاده از این نقشه می توان به نوع چیدمان درست در اثر حداکثر کردن اثر بخشی و سودمندی نیز اشاره کرد. بر اساس این نقشه درب های اصلی ورودی به عنوان مبدأ شناسایی می شود به عنوان مثال بر اساس نقشه تعین شده در قسمتی که به نام منطقه خرد شناخته می شود بهترین مکان برای قرار دادن کتابخانه شناخته شده است و سمت راست آن که به فضای عشق شهرت دارد بهترین فضا برای عکس های خانوادگی است.

کلام آخر

شکی در این نیست اگر اصول فنگ شویی به درستی در دکوراسیون داخلی مد نظر قرار داده شود به هدف نهایی که سال ها است به دنبال آن هستید راحت تر دست پیدا می کنید. با کمک گرفتن از یک طراح دکوراسیون داخلی می توانید به اصول فنگ شویی دست پیدا کنید. شاید ساده ترین عناصر زمانی که به درستی در سر جای خود قرار نگیرد سبب شود شما به راحتی به آرامش مد نظر دست پیدا نکنید. این روزها به فنگ شویی به عنوان یک علم که ریشه در یک فرهنگ بسیار کهن دارد نگاه می شود. علم فنگ شویی همانند علم طب سنتی است که راه های طولانی را در چین سپری کرده است و امروز به فرهنگ کشورهای دیگر نیز به راحتی نفوذ پیدا کرده است. فنگ شویی در حیطه رنگ آمیزی، نور پردازی، دکوراسیون داخلی، استفاده از اکسسوری ها و بسیاری از عوامل دیگر به طرز بسیار چشم گیری بر جریان انرژی در خانه شما ارتباط دارد. شما اگر عاشق دکوراسیون داخلی منزل هستید هیچ راه چاره ای ندارید یا از یک متخصص در طراحی دکوراسیون داخلی منزل کمک بگیرید یا اینکه به کسب علم در این حوزه مشغول شوید.

فنگ شویی

امیدواریم با مطالعه مقالعه فنگشویی چیست توانسته باشیم اطلاعات مفیدی خدمت شما اراده مرده باشیم

دیدگاه های سایر کاربران

دیدگاه خود را با مادر میان بگذارید.