طراحی منزل با مبلمان راحتی

امتیاز دهید :
طراحی منزل با مبلمان راحتی

در گذشته برای دیزاین و چیدمان همیشه از پشتی برای استراحت و راحتی بیشتر در اتاق استفاده می شد. به شکلی که در دور تا دور منزل پشتی ها به صورت ردیفی قرار می گرفتند و جایی را برای نشستن راحت تر فراهم می کردند. پس از گذشته مدت زمانی نه چندان طولانی مبلمان پا به فرهنگ خانه های ایرانی گذاشت و از آن پس برای دیزاین منزل و آسایش بیشتر از سرویس های مبلمان ارائه شده در بازار استفاده می شد. خالی از لطف نیست که بدانید در قدیم مبل برای خانواده های اشرافی و عیانی بیشتر قابلیت استفاده را داشت و افراد متوسط جامعه از همان پشتی به سبک سنتی برای دکور کردن منزل استفاده می کردند. در حال حاضر با تنوع بی نظیر این محصول شما به راحتی می توانید با هر قیمتی به تهیه سرویس مبل برای منزل خود بپردازید. علاوه بر تنوع قیمت تنوع طراحی این محصول نیز طیف بسیار گسترده ای دارد.

طراحی منزل با مبل راحتی

مبل ها به طور کلی به سه دسته راحتی، استیل و کلاسیک طبقه بندی می شوند. از آنجایی که مبل های راحتی جنبه راحتی بیشتری دارند ساده تر و راحت تر تولید و عرضه می شوند. در حالی که مبل های استیل و کلاسیک لوکس تر هستند و برای دیزاین اتاق پذیرایی مورد استفاده قرار می گیرند. مبل های راحتی از پارچه بیشتری در زمان تولید بهره گرفته اند به همین خاطر راحتی بیشتری را برای کاربر به همراه دارند. عموما از این سری مبلمان برای دکور کردن اتاق نشیمن و فضاهای خودمانی تر که بیشتر رفت و آمد به آنجا انجام می شود استفاده می شود. با ما همراه باشید تا شما را با نحوه چیدمان و دکور کردن فضا با استفاده از مبل های راحتی آشنا کنیم.

دکوراسیون منزل با مبل های راحتی

شما به راحتی می توانید منزل خود را با استفاده از یک سرویس مبل راحتی دیزاین کنید. سرویس های مبل در دو گروه هفت نفره و نه نفره به بازار عرضه شده اند. شما در صورت تمایل می توانید از پاف های شبیه به صندلی و صندلی های مهمان برای نشیمن بیشتر کمک بگیرید. تنوع رنگ مبل های راحتی در حدی است که دیزاین آن با هر تم رنگی در منزل شما ممکن است. می توانید یک دکوراسیون رنگی یا یک دکوراسیون ساده را با استفاده از مبل های فانتزی و ساده در منزل تجربه کنید. ایده های بسیار متفاوتی در این راستا وجود دارد که بسته به سلیقه و مساحتی که قصد دکور کردن آن را دارید تغییر می کند.

دکوراسیون منزل با مبل راحتی

ایده پردازی با استفاده از مبل های راحتی

شما به راحتی می توانید با سبک های متفاوت به دیزاین فضا بپردازید برای نمونه
• دکور کردن اتاق نشیمن با یک کاناپه سه نفره
• چیدمان به یک ست هفت نفره
• چیدمان با ست نه نفره
• ایده پردازی با مبل های راحتی تک نفره
• طراحی به صورت ترکیبی
ایده پردازی با مبل راحتی

دکور کردن اتاق نشیمن با یک کاناپه سه نفره

همیشه در اتاق نشیمن استفاده از یک مبل کارهای روزمره ما را ساده تر می کند. به عنوان مثال برای تماشای تلویزیون اگر از یک مبل راحتی بهره گرفته شود کار ساده تر خواهد شد. برای این ایده پردازی شما می توانید از یک کاناپه سه نفره یا دو نفره کمک بگیرد تا علاوه بر جاگیر نبودن زیاد نیاز شما نیز مرتفع شود. این ایده بسیار برای اتاق های با مساحت کم مناسب است. حال اگر به حد کافی فضا در اختیار دارید به شما پیشنهاد می کنیم این دیزاین را با استفاده از پاف های همراه به صورت دنباله دار ادامه دهید. همچنین می توانید دو مبل تک نفره در دو سوی کاناپه قرار دهید و فضای بیشتری را برای یک دور همی خانوادگی مهیا کنید.

دکور کردن اتاق نشیمن با کاناپه سه نفره

چیدمان یک ست هفت نفره

مبل های هفت نفره عموما از دو کاناپه سه نفره و دو نفره و دو مبل تکی بهره برده اند. شما برای دیزاین با استفاده از این مبلمان ایده های بسیاری را می توانید پیاده کنید. برای مثال در ابتدا دو کاناپه را روبروی هم قرار دهید و با استفاده از مبل های تکی در دو سوی کاناپه ها فضاهای خالی را پر کنید. همچنین می توانید با صورت خطی همانند چیدمان پشتی در دکوراسیون های سنتی کار قرار دادن مبل ها را به انجام برسانید. یا اینکه به صورت یک نیم دایره چیدمان سرویس مبل هفت نفره را در یک نقطه که به عنوان کانون مرکزی شناخته شده است به انجام برسانید. این کانون مرکزی می تواند شومینه یا میز تلویزیون شما باشد که حول محور آن کار دکوراسیون کردن به انجام می رسد.

دکوراسیون با ست راحتی هفت نفره

چیدمان با ست نه نفره

با استفاده از دو صندلی مهمان در کنار سرویس مبل هفت نفره شما صاحب یک ست نه نفره می شوید. این ایده پردازی برای اتاق های نشیمنی که مساحت بیشتری را در اختیار شما قرار می دهد گزینه مناسب تری است. کار دیزاین مبل های نه نفره را می توانید در محدوده یک فرش به انجام برسانید. به شکلی که اگر فرش شما مربعی شکل بود طراحی مربعی و اگر فرش عرض بیشتری داشت دکور کردن را به شکل مستطیلی انجام بدهید. همانند چیدمان مبل های هفت نفره از ایده پردازی کانون مرکزی هم می توانید استفاده کنید حال آنکه دو صندلی مهمان نیز به دکور شما اضافه شده است و کار برای شما ساده تر و لذت بخش تر است. به طور کلی چیدمان با استفاده از مبل های راحتی کار دشواری نیست زیرا در دنیای مدرن امروز لوازم دکوری به کار رفته در منزل به شما این امکان را می دهد که به صورت ناهماهنگ چیدمان را به انجام برسانید. برای نمونه با استفاده از دو مبل تک نفره سرویس نه نفره می توان گوشه ای از اتاق را با یک میز شطرنج دیزاین کرد و سایر مبل ها مثل کاناپه ها و صندلی های مهمان را مورد استفاده قرار داد.

دکوراسیون با ست مبل 9 نفره

ایده پردازی با مبل های راحتی تک نفره

شما برای لذت بردن از یک عصر دل انگیز بهتر است گوشه ای از منزل را به خود اختصاص دهید. این کار را با استفاده از یک مبل راحتی تک نفره می توانید به انجام برسانید. برای این ایده پردازی می توانید قسمتی از اتاق نشیمن، اتاق کار و کتابخانه شخصیتان را مد نظر قرار دهید. مبل های راحتی تک نفره طیف بسیار گسترده ای دارند و شما به راحتی از هر تم رنگی که مد نظر داشته باشید می توانید استفاده کنید. افزودن یک پاف همراه برای جلوی مبل، استراحت شما را دل چسب تر خواهد کرد. به شما توصیه می کنیم از کوسن های راحتی به عنوان پشتی استفاده کنید تا لحظاتی آرام برای شما به ارمغان آید.

ایده پردازی مبل راحتی تک نفره

طراحی به صورت ترکیبی

این ایده پردازی گزینه بسیار مناسبی برای خانه های بزرگ به شمار می آید. به صورتی که شما می توانید به طور دلخواه از چند دست مبل راحتی بهره بگیرید. برای این منظور انتخاب شما می تواند یک سرویس مبل هفت نفره باشد به همراه مبلمان نه نفره یا اینکه می توانید از یک سرویس نه نفره در کنار پاف های همراه بهره بگیرد. همان طور که در مطالب قبل اشاره شد با استفاده از مبل های تکی و صندلی های مهمان می توان گنجی از فضا را به صورت خصوصی دیزاین کرد. این قسمت می تواند برای مطالعه یا یک خلوت رمانتیک طراحی شود. شکی در این نیست که هوش و سلیقه شما در این زمینه سبب ایده پردازی های بیشترتان می شود. مطالب ارائه شده تنها به منظور راهنمایی بیشتر شما به جهت ایده پردازی های متنوع تر است.

طراحی دکوراسیون به صورت ترکیبی

نگاه کلی به طراحی فضا با استفاده از مبل راحتی

مبل های راحتی به راحتی جای خود را در دکوراسیون منزل شما پیدا می کنند کافی است کمی زمان برای این کار صرف کنید. برای زیبا تر شدن محیط به شما استفاده از شال مبل، کوسن های فانتزی و پاف های همراه را پیشنهاد می کنیم. شما می توانید با توجه به مساحت محیط پیرامون خود کار دکوراسیون کردن را به انجام برسانید. مبل های راحتی گزینه بسیار مناسبی برای اتاق خواب، اتاق کار و اتاق نشمین هستند. توصیه می شود مبل های را حتی برای مکان های مورد استفاده قرار دهید که جنبه رسمی کمتری دارد. این را همیشه به یاد داشته باشید که پیروی کردن از یک سبک چیدمان سبب زیبایی نمی‌شود. قدری ترس خود را کنار بگذارید و از رنگ‌های شاد و دکوراسیون ‌های متفاوت را به دیزاین خود وارد کنید. با استفاده از کاناپه‌های سه ‌نفره و مبل‌های تکی و یا کاناپه‌های دو نفره با ترکیب مبل‌ های تک‌ نفره و صندلی ‌های مهمان ایده پردازی های منحصر به‌ فرد در چیدمان خود داشته باشید. بهره گرفتن از یک شومینه، فرش و یا میز تلویزیون سبب می‌شود چیدمان شما به سمت بهتری هدایت شود.

دیدگاه های سایر کاربران

دیدگاه خود را با مادر میان بگذارید.