شومینه سنگی

امتیاز دهید :
شومینه سنگی

شومینه سنگی با دکوراسیون های مدرن و کلاسیک برای خانه های ایرانی

شومینه سنگی یکی از پارامترهای است که شما برای زیبا سازی دکوراسیون داخلی منزل خود می توانید از آن نهایت استفاده را ببرید. این وسیله دکوری علاوه بر کارایی در فصل های سرد سال در سایر فصول نقش بسیار تأثیر گذاری در روند چیدمان و دکوراسیون داخلی منزل شما دارد. از آنجایی که در دنیای مدرن امروز تنوع این محصول بسیار زیاد است باید به شما بگویم بر اساس دکوراسیون های مدرن و کلاسیک خود می توانید از شومینه ای هم راستا با آن سبک بهره بگیرید. از سوی دیگر شما می توانید شومینه ای را تهیه و به کار بگیرید که چند کاره باشد یعنی علاوه بر شومینه دیوار کوبی برای دکور کردن میز تلویزیون شما باشد. شاید این سوال را از خود بپرسید که آیا شما هم می توانید در خانه های ایرانی خود از شومینه که قدری بوی فرهنگ غرب را دارد استفاده کنید. باید به شما بگویم تنوع بسیار زیاد این محصول با هر سبک و سیاقی از چیدمان شما هماهنگی لازم را برقرار می کند. شما می توانید برای دکوراسیون های خانه های ایرانی که عموماً به سبک کلاسیک با فرش های لاکی و پرده های اطلس دنبال می شود از یک شومینه سنگی بهره بگیرید که تداعی کننده طرح روستیک در فضا است. در مقاله پیش رو سعی بر آن داریم تا پیشنهادهای را برای استفاده از شومینه در دکوراسیون منزل شما ارائه دهیم پس با ما برای یک بازسازی متفاوت و مدرن همراه باشید.

شومینه سنگی با دکوراسیون های مدرن و کلاسیک برای خانه های ایرانی

شومینه سنگی در اتاق نشیمن

شومینه سنگی یکی از زیبا ترین ایده پردازی های است که شما برای لوکس تر جلوه دادن فضای اتاق نشیمن خود می توانید از آن بهره بگیرید. از آنجایی که در این محیط عموماً چیدمان مبلمان حول محور یک نقطه مرکزی دنبال می شود به راحتی می توانید با استفاده از شومینه سنگی نقش این مهم را پر رنگ تر با مبلمان راحتی دنبال کنید. فضا به اندازه کافی در اختیار شما قرار داده می شود زیرا دیگر نیازی به بخاری های بزرگ و قدیمی نیست و با جایگذاری شومینه در سه کنج اتاق نشیمن علاوه بر زیبا سازی فضای بیشتری نیز در اختیار شما قرار داده می شود. به صورت قرینه در دو سوی شومینه سنگی می توانید روند دکور کردن محیط را با وسایل دکوری مثال آباژورهای ایستاده یا بوفه ها و شلف های دیواری دنبال کنید و یک ایده پردازی ناب و متفاوتی را به تصویر بکشید. بدون شک برای بازسازی و مرمت ساختمان ایده پردازی با شومینه های سنگی منحصر به فرد ترین طرح ها را برای شما فراهم می کند. این وسیله دکوری با توجه به اینکه در دنیای مدرن امروز بسیار با استقبال گرمی روبرو شده است اما گرمای آن تاریخچه بسیار طولانی دارد که مرتبط با طرح های خانه های روستایی می شود و این روزها به سبک روستیک این طراحی شهرت دارد.

شومینه سنگی در اتاق نشیمن

دکوراسیون مدرن و شومینه سنگی

شومینه سنگی آیا در دکوراسیون های مدرن امروز که همواره با پیشرفت تکنولوژی و وجود وسایل گرمایشی متفاوت روبرو هستیم جایگاهی دارد. باید بگویم با وجود سیستم گرمایش از کف و دیوار پوش های که عایق حرارتی خوبی هستند شومینه سنگی نه تنها برای کارایی که برای زیبایی نقش به سزای را ایفا می کند. شاید برخی از افراد بر این باور باشند که طراحی و دیزاین محیط خانه با شومینه های سنگی سخت باشد اما باید بگویم این امر کار ساده ای است و شما با کمک گرفتن از دکوراتورهای حرفه با نازل ترین قیمت در کوتاه ترین زمان ممکن می توانید به یک طرح و ایده متفاوت دست پیدا کنید. شومینه تمام فضای داخلی منزل شما را اشغال نمی کند و اصلاً نگران جایگذاری آن نباشید زیرا در دنیای مدرن امروز فضای زیادی خانه های آپارتمانی در اختیار ما قرار نمی دهد. شما با کمترین فضا می توانید تأثیر گذار ترین دیوار کوب را به تصویر بکشید. برای دیوارهای منتهی به شومینه می توانید از کاغذ دیواری های طرح سنگ استفاده کنید و یک تصویر خاص و منحصر به فردی را در قاب دیوار منزل خود به نمایش بگذارید. این عوامل تماماً در دنیای مدرن امروز نقش اساسی ایفا می کنند که سبب زیبا تر جلوه دادن فضای دکوراسیون داخلی منزل شما می شود.

دکوراسیون مدرن و شومینه سنگی

شومینه سنگی برای دکوراسیون اتاق پذیرایی

شومینه سنگی را در هر بخشی از منزل با هر اندازه و سایزی که مد نظرتان باشد می توانید تعبیه کنید. اگر می خواهید ایده پردازی که قرار است با شومینه به نمایش بگذارید بسیار خاص و متفاوت باشد به شما توصیه می کنیم اتاق پذیرایی را برای این امر در نظر بگیرید. اتاق پذیرایی فضای بسیار مهمی است که برای پذیرایی از مهمان های ویژه شما مورد استفاده قرار می گیرد پس به شما پیشنهاد می کنیم از یک شومینه سنگی لوکس استفاده کنید و هم راستای با آن از اکسسوری های طلایی رنگ نیز برای جلوه دادن بیشتر به محیط بهره بگیرید. سپس با استفاده از مبل های سلطنتی زیبا سازی مضاعف تری را در فضا به تصویر بکشید. ترکیب چوب و سنگ، ترکیب آهن و چوب، ترکیب خاک و سنگ با یکدیگر و بسیاری ایده پردازی های دیگر برای دیزاین کردن این محصول در پیش روی شما قرار دارد. کافی است بر اساس سبکی که در منزل از آن پیروی می کنید و مساحتی که در اختیار دارید اندازه و شکل و طرح شومینه سنگی خود را مشخص کنید. تم رنگی دلخواه، شومینه سنگی، شومینه دودکشی و بسیاری ایده گزینه های دیگر برای خرید این محصول در پیش روی شما قرار دارد طراحان و دکوراتورهای حرفه ای همیشه برای دیزاین کردن یک محیط به سبک دکوراسیون های اروپایی از شومینه سنگی بهره می گیرند.

شومینه سنگی برای دکوراسیون اتاق پذیرایی

انواع شومینه سنگی

شومینه سنگی در واقع یک لغت خارجی است که در ایران از آن با همان اصطلاح خارجی استفاده می شود. این محصول این روزها به شکل هیزمی و گازی در دکوراسیون های لوکس خانه های شما جای خود را پیدا کرده است. اگر بخواهیم به تاریخچه آن نگاهی بیندازیم بدون شک به دورانی که آتش ابداع شد و برای نگهداری از آتش از چوب و خار و خاشک استفاده کردن شومینه جای خود را پیدا کرد. شومینه با معنی دیگری با نام دودکش نیز در بخری از کشورها شهرت دارد و بدون هیچ قاعده و قانونی روند ساخت و بهره گیری از آن دنبال می شد؛ اما بعدها که علم پیشرفت کرد و محصولات ساخت دست بشر روز به روز با تنوع بالاتری روبرو شود شومینه نیز با شکل و طرح های متفاوت تری پا به عرصه گذاشت. مواد و مصالحی که برای ساخت آن استفاده می شود عموماً سبک مدرن بودن و کلاسیک بودن آن را مشخص می کند. عموماً از سنگ های مرمری، اجر، بتن، شیشه های نشکن و مقاوم در برابر حرارت برای ساخت این محصول استفاده می شود. استاندارد بودن فرایند ساخت و نصب آن بسیار اهمیت دارد زیرا دوده دادن شومینه ممکن است به گچ بری فضای اطراف آن در ساختمان شما آسیب وارد کردن و سبب زشت جلوه دادن محیط شود از سوی دیگر اگر به صورت اصولی روند نصب آن دنبال نشود گازهای سمی به سلامت شما آسیب جدی وارد می کند. این روزها دیگر استفاده از شومینه های برقی رواج ندارد و افرادی که طرفدار دکوراسیون های کلاسیک هستند تمایل دارند از شومینه های سنگی در این راستا بهره بگیرند. شومینه ها عموماً به صورت دو وجهی یا سه وجهی در فضا قرار داد می شوند. یا در سه کنج یک اتاق یا به صورت مستقیم در نمای روبرو روند تعبیه آن دنبال می شود.

انواع شومینه سنگی

 

نکات پایانی پیرامون شومینه سنگی

شومینه سنگی عموماً درگوشه اتاق، وسط دیوار به صورت شناور یا بین در و دیوار در سه کنج اتاق تعبیه آن دنبال می شود.
مصالح عمده ای که برای ساخت و ساز آن ها استفاده می شود عموماً خاک و سیمان نسوز است. از اجرهای نسوز با شکل و طرح های بسیار متنوعی در راستای زیبا سازی شومینه استفاده می شود.
شومینه سنگی را برای دکوراسیون مدرن و کلاسیک در خانه های ایرانی خود می توانید مورد استفاده قرار دهید با تفاوت در طراحی و اکسسوری های که برای دیزاین آن استفاده می شود نقش این کار تغییر پیدا می کند.
از شومینه نه تنها در منزل که در فضاهای رسمی و محیط کار خود نیز می توانید استفاده کنید. این امر را می توانید با یک سرویس مبل چرمی بسیار لوکس و زیبا به تصویر بکشید.
شومینه های شما می تواند با چوب های طبیعی یا به صورت مصنوعی با گاز طراحی شود و شما بدون شک مدل گازی این محصول را انتخاب خواهید کرد زیرا شومینه چوبی برای خانه های روستایی که دسترسی به چوب برای آن ها ساده تر است عموماً دنبال می شود.
می توانید برای آشپزی کردن نیز از این فضا گاها استفاده کنید البته اگر شومیه شما رو باز باشد می توانید ظرف غذای خود را تا رسیدن اعضای خانواده به خانه گرم نگه دارید.
 هر چقدر از شومینه های سنگی و زیبایی های این محصول برای شما بگویم باز هم کم گفته ایم. شومینه های سنگی اصالت و زیبایی را به صورت همزمان مهمان خانه شما می کند.
 امید است ایده پردازی های ارائه شده به جهت یک بازسازی مدرن شما عزیزان را یاری رسانده باشد.

 شومینه سنگی

 

 

 

دیدگاه های سایر کاربران

دیدگاه خود را با مادر میان بگذارید.

moblomiz instagram