سرویس خواب کودک و نوزاد

امتیاز دهید :
سرویس خواب کودک و نوزاد

چیدمان اتاق نوزاد همیشه قبل از متولد شدن او در محیط شکل می گیرد. خانم های خوش سلیقه با توجه به محیطی که در اختیار دارند و مساحت مد نظر به خرید وسایل مورد نیاز برای نوزاد خود می پردازند. از مهم ترین وسایلی که برای اتاق خواب کودک مورد نیاز است تخت خواب اوست. این تخت دارای ویژگی های اصولی زیادی است که باید در زمان خرید به آن توجه شود. پس از گذشت زمان و بزرگ شدن کودک نیاز است که تخت با اندازه بزرگ تر مورد استفاده قرار بگیرید. کودکان بیشترین زمان از عمر خود را تا دوسالگی در خواب به سر می برند. به همین خاطر مهم ترین پارامتر برای خرید شما تخت محسوب می شود. در حین خرید این کالا علاوه بر زیبایی باید به موارد ایمنی آن نیز بسیار توجه شود. آگاهی کسب کردن در این حوزه به سلامت کودک شما بسیار کمک می کند. در کنار سرویس خواب نوزاد که شامل تخت، کمد، گهواره و تخت های سیار است باید لوازم جانبی مانند اسباب بازی های بهداشتی، لوازم سرگرم کننده که بر روی تخت نصب می شود و لوازم بهداشتی و البسه کودک را نیز مد نظر قرار بدهیم.

سرویس خواب کودک و نوزاد

وسایل اصلی

وسایل اصلی که برای دکور اتاق خواب کودک مورد استفاده قرار می گیرد. شامل یک تخت نوزاد، یک میز یا کمد برای قرار دادن البسه نوزاد و در صورت تمایل یک مبل راحتی به همراه پاف همراه برای مادر کودک است. اندازه تمام این گزینه ها با بزرگ تر شدن کودک تغییر می کند و باید از یک ست جدید تر استفاده شود تا کودک راحتی بیشتری را تجربه کند. به راحتی می توانید تمام این وسایل را به صورت ست و یک دست از بازار تهیه کنید. قبل از خرید به یک سری نکات ایمنی نیز باید توجه کنید. استفاده از تخت های که دیوارهای کنار آن به صورت کشویی رو به پایین باز و بسته می شود از سال 2011 ممنوع اعلام شده است به همین خاطر باید از تختی استفاده شود که این نکته را در زمان ساخت به خوبی رعایت کرده باشد و استاندارد کافی را دارا باشد. تشک تخت باید از یک اندازه استاندارد برخوردار باشد که در صورت نبودن شما پا یا سر کودک در بین تخت و تشک گیر نکند. برای روانداز بهتر است از رویه ها نخی استفاده شود چون پوست نوزاد در سال های اول تولد بسیار ظریف و حساس است. کمد پارامتر دومی است که در اتاق خواب های که فضا به اندازه کافی دارد مورد استفاده قرار می گیرد. شما از کمد به منظور نظم دادن بیشتر به اتاق کودک خود می توانید استفاده کنید. صندلی و پاف برای مادر نیز با توجه به سلیقه شما تهیه و مورد استفاده قرار می گیرد هرچقدر راحت تر باشد نگهداری از کودک در طی گذر زمان برای شما آسان تر خواهد بود.

وسایل اصلی

اسباب بازی اتاق کودک

اسباب بازی ها دو نقش را برای دکوراسیون اتاق کودک شما ایفا می کنند. در نقش اول شما می توانید از اسباب بازی برای دیزاین اتاق خواب استفاده کنید. همان طور که در تصویر مشاهده می شود بیشتر وسایل اتاق کودک به شکل یک قاب در دیوار مورد استفاده قرار گرفته است. به عنوان مثال شما همانند این ایده پردازی می توانید از یک مبل راحتی بچگانه استفاده کنید و با یک میز و صندلی کوچک گوشه ای از اتاق را دیزاین کنید. استیکرهای بچگانه با یک رنگ آمیزی زیبا خود سبب این زیبایی بیشتر در فضای داخلی مد نظر شما می شود. نمونه دیگری از اسباب بازی ها باید بسیار بهداشتی باشد چون کودکان مدام با آن ها سر و کار دارند و با قرار دادن آن در دهان خود ممکن است به سلامت خود آسیب بزنند. به عنوان مثال وسایلی که به عنوان دیزاین بر روی تخت یا گهواره کودک شما نصب می شود، یا وسایلی که برای آرامش درد دندان کودک های که از سن نوزادی خارج شده اند مورد استفاده قرار می گیرد نمونه های از این اسباب بازی های بهداشتی به شمار می آیند. فرش های فانتزی، کوسن های فانتزی و بسیاری وسایل تزئینی دیگر نمونه های از وسایل تزئینی اتاق برای دکوراسیون داخلی منزل شما به شمار می آید. به راحتی با یک پاف فانتزی می توانید یک فضا کاملاً مدرن در محیط پیاده کنید. پاف های فانتزی و کوسن های فانتزی گزینه بسیار مناسبی برای دکور خاص شما محسوب می شوند.

اسباب بازی اتاق کودک

اتاق خواب مدرن کودک

این روزها علاوه بر آرامش مادر و کودک به بحث دکوراسیون در منزل بسیار توجه می شود. به همین منظور نیاز است اتاق خواب کودک به شکلی دکور شود که این تفاوت و زیبایی در کل منزل حاکم شود. برای اینکه به یک چیدمان مدرن دست پیدا کنیم باید از هوش هنری خود استفاده کنیم. همان طور که در تصویر فوق مشاهده می شود یک ایده پردازی جدید در فضا پیاده شده است. استفاده از قاب های بزرگ که متناسب با اتاق خواب والدین است در این دکوراسیون مورداستفاده قرار گرفته، اما شما هیچ تضادی در تصویر مشاهده نمی کنید. تم سیاه و سفیدی که در این محیط مشهود است تنها به این دلیل است. تمامی وسایل به رنگ سفید مورد استفاده قرار گرفته است و از دو میز دکوری مسی و چهار قاب مشکی برای متفاوت تر جلوه دادن استفاده شده است. در ادامه به وجود یک کالای دیگر در اتاق خواب کودک شما اشاره می کنیم تا در صورت نیاز به تهیه آن بپردازید. در پشت پنجره اتاق خواب یک میز کشو دار قرار گرفته است که علاوه بر جایگذاری البسه فرزندتان شما می توانید از تشک رویه آن نیز برای تعویض البسه بهره بگیرید. قسمت کناری این میز خالی است به همین خاطر لوازم بهداشتی که برای نظافت کودک به آن نیاز است به راحتی در دسترس شما قرار می گیرد. ما دو تصویر برای راهنمایی بیشتر شما ارائه داده ایم که در ادامه مشاهده می کنید.

اتاق خواب مدرن

دکوراسیون داخلی متفاوت

با بزرگ تر شدن نوزاد خود به راحتی می توانید بدون تهیه تخت یک دکور ساده و شیک در فضا به وجود بیاورید. همان گونه که در ایده پردازی تصویر زیر مشاهده می کنید با استفاده از یک چادر که به سبک سامورایی مورد استفاده قرار گرفته است یک دکوراسیون داخلی بسیار خاص برای کودک خود می توانید مهیا کنید. سپس با قرار دادن رختخواب او برای استراحت این ایده پردازی را به جای تخت مورد استفاده قرار دهید. این ایده پردازی علاوه بر کم هزینه بودن حس استقلال را در وجود فرزند شما بیشتر از قبل به وجود می آورد. کاغذ دیواری های متفاوت همانند تصویر فوق به شکل یک نقشه علاوه بر بروز خلاقیت بیشتر در وجود کودک شما زیبایی بیشتری را حاصل می کند.

دکوراسیون داخلی متفاوت

تخت های فانتزی

از آنجایی که کودکان شما تا سنی نیازمند به گهواره هستند نیاز است بعد از آن از یک تخت برای راحتی بیشتر او اقدام کنید. تخت فانتزی که مشاهده می کنید علاوه بر زیبا سازی بیشتر فضا به راحتی و آرامش بیشتر کودکتان نیز بسیار کمک می کند. همان طور که می دانید رنگ صورتی بهترین انتخاب همیشه برای دکوراسیون اتاق خواب های دخترانه به شمار می آید. اسبی که در این دکوراسیون منزل مورد استفاده قرار گرفته است هم به عنوان یک صندلی و هم به عنوان ادامه دار بودن این دکوراسیون چیده شده است. شما با استفاده از فرش های پشمی و پاف های فانتزی می توانید این چیدمان را به شکل بسیار خاصی به صورت دنباله دار ادامه دهید. به شما توصیه می کنیم برای چیدمان های رنگی در دکوراسیون منزل خود دیوارها را با رنگ های خنثی رنگ آمیزی کنید تا زیبایی سرویس خواب شما بیشتر مشهود شود.

تخت خواب فانتزی

نقش کاغذ دیواری در دکور اتاق خواب

برای رنگ آمیزی اثر بخش در منزل خود می توانید به راحتی از کاغذ دیواری های فانتزی استفاده کنید. کاغذ دیواری های با تناژ رنگی شاد بهترین گزینه انتخابی شما برای دکوراسیون کردن اتاق خواب های کودک به شمار می آید. شما با استفاده از رنگ های صورتی بر روی دیوارهای اتاق می توانید این تصویر سازی را به صورت ممتد ادامه دهید. در ادامه دو تصویر به منظور ایده پردازی بیشتر شما ارائه شده است. فرش با تناژ رنگی صورتی و تخت خواب با طرح اولیه رنگ صورتی سبب ست شدن کامل این دکوراسیون داخلی شده است. آباژورهای ایستاده را برای اتاق خواب های کودک خود استفاده کنید تا در برخی از اوقات شب که نیاز به نگهداری از فرزند خود را دارید از نور زیادی استفاده نکنید. این کار سبب به هم خوردن آرامش کودک شما نمی شود.

کاغذ دیواری در دکور اتاق خواب

رنگ آبی برای اتاق پسرانه

طراحی دکوراسیون داخلی به شما این امکان را می دهد که با استفاده از رنگ های سنگین تر و تیره تر اتاق خواب های پسرانه خود را دیزاین کنید. دکور اتاق پسر شما باید با اتاق دختر شما تفاوت داشته باشد. همان طور که در تصاویر ارائه شده مشاهده کردید برای اتاق های دخترانه از تم های رنگ روشن مثل سفید، کرم و صورتی بیشتر استفاده می شود در حالی که توصیه متخصصان صنعت مد برای دکور اتاق های پسرانه رنگ های طوسی، قهوه ای و آبی تیره است که نمونه ای از آن را در دکوراسیون داخلی تصویر فوق مشاهده می کنید. تم چوبی با رنگ قهوه ای که به صورت ترکیبی با وسایل سفید مورد استفاده قرار می گیرد یک رنگ ایدئال و یک دکور بسیار زیبا برای اتاق های دخترانه و پسرانه به شمار می آید.

 

دیدگاه های سایر کاربران

دیدگاه خود را با مادر میان بگذارید.