دکوراسیون منزل

امتیاز دهید :
دکوراسیون منزل

دکوراسیون منزل یکی از مهم ترین عوامل برای به رخ کشیدن سلیقه خانم خانه دار به رخ اطرافیان به شمار می آید. شکی در این نیست که خانم های ایرانی در رده خوش سلیقه ترین افراد دنیا رتبه بندی می شوند، اما ایده پردازی های جدید در این راستا این خلاقیت را می تواند شکوفاتر از گذشته جلوه دهد. دکور کردن منزل تنها به اتاق نشیمن یا اتاق پذیرایی محدود نمی شود ، بلکه شما باید این دیزاین را در کل فضا حاصل کنید تا متفاوت بودن شما به رخ کشیده شود. نمی توانیم بگویم همین که اتاق نشیمن ما شیک و لوکس باشد کافی است، زیرا سایر قسمت های دیگر منزل در دید مهمان نیستند. دکوراسیون محیط پیرامون شما به قدری مهم است که این روزها شاهد رشد صنعت دکوراتیو در جهان هستیم. به شکلی که یکی از مهم ترین دغدغه ها در دنیای مدرن چیدمان اصولی و شیک است. ما در مقاله پیش رو سعی بر آن داریم با کمترین هزینه ممکن به بهترین ایده پردازی ها برای رسیدن به یک دکوراسیون متفاوت را به شما معرفی کنیم. این دکور می تواند به صورت رنگی یا ساده شکل بگیرد ما سعی داریم تم های متفاوتی را ارائه دهیم تا شما بر حسب سلیقه و نیاز خود دست به انتخاب بزنید. با ما همراه باشید تا بهترین ها از آن شما باشد.

فضاهای که نیاز به دکوراسیون کردن دارند

در منزل برای دکور کردن باید به بخش های اصلی و فرعی توجه شود، اگر بخواهیم بخش های اصلی را به شما معرفی کنیم باید بگویم اتاق پذیرایی، اتاق نشیمن، اتاق خواب و آشپزخانه این موارد را تشکیل می دهند و راهرو و سرویس بهداشتی جز مواردی فرعی چیدمان محسوب می شوند. خلاقیت و ایده پردازی شما در هر کدام از این فضاها اگر به درستی صورت بگیرد بدون تردید نگاه همگان را سمت هوش هنری و خلاقیت های شما جذب می کند.

فضاهاای که نیاز به دکوراسیون دارند

دکوراسیون اتاق پذیرایی

اتاق پذیرایی از مهم ترین قسمت های یک منزل به شمار می آید زیرا رفت و آمد در این مکان توسط افرادی غیر از اعضای خانواده بسیار زیاد است. شما با هر تمی که تمایل داشته باشید می توانید به ایده پردازی برای این فضا مشغول شوید. همان طور که در تصویر زیر مشاهده می کنید یک سبک مدرن و سنتی به صورت ترکیبی مورد استفاده قرار گرفته است. سنتی بودن این چیدمان به دلیل استفاده از فرش های سنتی کاملا مشهود است. مدرن بودن نیز امری است که شال مبل و مبل ال فانتزی در قاب زیر تداعی کرده است. همان طور که مشاهده می شود برای دکور کردن فضا وسایل پیرامون مبل مورد استفاده قرار گرفته است تا فضای کافی برای رفت و آمد فراهم باشد. آباژور رومیزی، شال مبل، درختچه طبیعی و کوسن های فانتزی عناصری هستند که در این ایده پردازی نقش لوازم دکوری را به عهده گرفته اند.

دکوراسیون اتاق پذیرایی

اتاق نشیمن و دکوراسیون ساده

اتاق نشیمن یکی از مهم ترین قسمت های منزل برای دور همی های شبانه محسوب می شود. به همین خاطر علاوه بر زیبایی باید راحتی افراد خانواده را مهیا کند. چیزی که شما در تصویر زیر مشاهده می کنید یک دکوراسیون سیاه و سفید است. این سبک چیدمان یکی از پر طرفدار ترین چیدمان در نوع خود به شمار می رود. به شکلی که حتی لوازم دکوری حول محور این رنگ مورد استفاده قرار گرفته است. مبل های ال مانند می توانند فضای بیشتری را در اختیار شما قرار دهند و راحتی بیشتری را در حین تماشای تلویزیون مهیا کند. رعایت کردن اصولی ارتفاع مبل و میز تلویزیون خود یکی از نکات کلیدی در چیدمان است که در این سبک به خوبی رعایت شده است؛ یعنی ارتفاع میز به اندازه ای است که شما برای تماشای تلویزیون نیازی نیست گردن خود را به بیش از حد خسته کنید.

دکوراسیون سیاه و سفید

چیدمان میز غذا خوری آشپزخانه

چیدمان آشپزخانه خود بحثی پیچیده است که نیاز به مهارت افراد متخصص به منظور دکور کردن کابینت های آن فضا دارد. حال آنکه شما برای چیدمان میز غذاخوری خود می توانید قسمتی از اتاق نشیمن را برای صرف غذای اعضای خانواده خود و قسمتی از اتاق پذیرایی را در صورت بزرگ بودن منزل برای پذیرایی از مهمان ها اختصاص دهید. بهتر از است رنگ های شاد برای چیدمان این بخش از منزل استفاده کنید تا کودکان ذوق و شوق بیشتری برای صرف غذا در کنار اعضای خانواده از خود نشان دهند. استفاده از گل های طبیعی همیشه پیشنهاد ما برای شما بوده است. با چند شاخه گل می توانید به این مهم تحقق دهید.

دکوراسیون آشپزخانه و میز غذاخوری

اتاق خواب و چیدمان منحصر به فرد

هر کسی برای استراحت در طی شبانه روز نیاز به یک محیط آرام است. به همین خاطر توجه به دکوراسیون اتاق خواب یکی از مهم ترین و کلیدی ترین عوامل در بحث دکوراسیون داخلی به شمار می رود. تصاویری که در ادامه مشاهده می کنید یک ایده پردازی ساده و گرم برای اتاق خواب شما است. همیشه استفاده از رنگ کرمی و قهوه ای به شما این امکان را می دهد که فضای اتاق خواب را گرم و رؤیایی تصویر سازی کنید. شاید یک شال تخت با چند کوسن قهوه ای این مهم را برای شما به انجام برساند. نیاز به صرف هزینه های سر سام آور برای این منظور نیست. همیشه از ملافه های سفید برای رو تختی و بالشت های خود استفاده کنید که به راحتی رنگ پردازی در فضا برای شما محقق شود. فرش های با همین تناژ رنگی یا میز های چوبی قهوه ای می تواند انتخاب مطلوبی به شمار بیایند. شکی در این نیست که این سبک چیدمان نظر افراد سخت سلیقه راهم به خود جلب می کند.

دکوراسیون منحصر بفرد اتاق خواب

دکور کردن راهرو با کمترین هزینه

همان طور که اول این مقاله اشاره شد هدف ما چیدمان با کمترین هزینه است چه بسا که صرف هزینه زیاد خود سبب ایجاد تغییر می شود. برای اینکه راهرو ورودی شما با یک دکور خاص چیده شود به چند توصیه ما توجه کنید. فرش ورودی شما اگر مربعی شکل است آن را حذف و با یک قالیچه گرد تغییر را درمرحله اول حاصل کنید. استفاده از آینه های مدرن این روزها بسیار برای دکوراسیون کردن منزل توصیه می شود. آینه های قدیمی خود را با تعویض قاب به سبک مدرن دیزاین کنید و مورد استفاده قرار دهید. شکی در این نیست که گلدان های بزرگ و کوچک همیشه بهترین انتخاب برای رسیدن به یک دکوراسیون خاص و منحصر به فرد محسوب می شوند.

دکوراسیون راهرو

دیزاین راه پله

راه پله و وجود آن در برخی از معماری ها سبب شده است بخشی از این مقاله را به دکوراسیون این قسمت اختصاص دهیم. شما به راحتی می توانید فضای خالی پایین راه پله را که بلا استفاده مانده است را دکور کنید. این کار هم نیاز به صرف هزینه زیاد ندارد و هم اینکه تفاوت چشم گیری را ایجاد می کند. چند قاب عکس نوستالژی بر روی دیوار یا همانند تصویر بر روی میز این کار را برای شما به انجام می رساند. نیازی نیست از المان های زیادی در این قسمت از منزل استفاده کنید زیرا شلوغ بودن محیط نقش زیادی در زیبا سازی آن ندارد. با استفاده از گلدان های طبیعی و فرش های سنتی به راحتی می توانید روحی از زیبایی را در فضا حاکم کنید.

دیزاین راه پله

 چیدمان منظم سرویس بهداشتی

نظم دادن به وسایل موجود در سرویس بهداشتی همیشه یکی از مشکلات خانم های خانه دار به شمار می آید. برای این منظور ما برای شما چند پیشنهاد داریم. از چیدمان خطی استفاده کنید به شکلی که با استفاده از چوب ها طبقه ای وسایل را به صورت خطی در گوشه ای ترین قسمت مورد استفاده قرار دهید. با این کار ماشین لباسشویی، روشویی، وسایل آرایشی بهداشتی شما به ساده ترین حالت ممکن جایگذاری می شود. استفاده از پارتیشن های شیشه ای برای جداسازی وان یا سرویس حمام از بخش ورودی به سرویس بهداشتی می تواند انتخاب مطلوبی به شمار آید. می توانید از رخت آویز های ساده به منظور مرتب کردن البسه خود قبل از استحمام نیز کمک بگیرید. بدون شک سلیقه شما در این حوزه طیف گسترده تری دارد و این موارد تنها به منظور ایده پردازی برای شما است.

دکوراسیون سرویس بهداشتی

دکوراسیون منزل

سبک چیدمان شما با استفاده مبل های کلاسیک، راحتی دیزاین متفاوتی را ارائه می دهد. به شکلی که یک سرویس مبل کلاسیک ایده پردازی مناسبی برای استفاده از لوازم مدرن به شمار نمی آید. از سوی دیگر مبل های راحتی در چیدمان کلاسیک هیچ نقشی ندارند؛ بنابراین در زمان دکور کردن فضا باید به این نکته در ابتدا توجه شود که شما چه سبکی را ترجیح می دهید. امر دیگر استفاده از رنگ ها در زمان دکور کردن فضا است. این مهم نقش بسیار پر رنگی در دکوراسیون کردن منزل شما دارد. شاید تمایل داشته باشید که فضا را رنگی دیزاین کنید پس با استفاده از مبل های رنگی این مهم را محقق کنید. حال اگر یک فضای کاملا رسمی را قصد دارید چیدمان کنید به شما استفاده از مبل های سلطنتی و کلاسیک را پیشنهاد می دهیم. همان طور که در ایده پردازی های فوق مشاهده کردید چیدمان رنگی با چیدمان سیاه و سفید بسیار تفاوت دارد؛ بنابراین برای رسیدن به یک نتیجه ایدئال در ابتدا علایق خود را شناسایی کنید و سپس دست به انتخاب و دکوراسیون کردن بزنید.

دکوراسیون منزل

دیدگاه های سایر کاربران

دیدگاه خود را با مادر میان بگذارید.