دکوراسیون منازل اروپایی

امتیاز دهید :
دکوراسیون منازل اروپایی

در دنیای مدرن امروز بدون تردید رسیدن به دکوراسیون کشورهای غربی و پیشرفته یکی از دغدغه های سایر کشورهای در حال پیشرفت است. به همین خاطر متخصصان صنعت دکوراسیون داخلی اکثر طراحی های داخلی خود را بر اساس این چیدمان شیک و لاکچری پایه ریزی کرده اند. چیدمان بر اساس قوانین و اصول سبک های اروپایی نیازمند به رعایت کردن قوانین خاصی است. به عنوان مثال تم های رنگی متنوع و مکمل با یکدیگر، رنگ آمیزی خاص در فضا، نور پردازی های متنوع، لوازم لوکس و منحصر به فرد و بسیاری موارد دیگر از جمله مواردی است که در طراحی دکوراسیون اروپایی مد نظر قرار داده می شود. چیدمان داخلی خود نیازمند مطالعه کافی و دقیق حول محور این موضوع است حال زمانی که حرف از چیدمان اروپایی به میان می آید نیاز است ریز بینی بیشتری پیرو این موضوع داشته باشیم. ما در مقاله پیش رو سعی داریم با ایده پردازی های در محدوده چیدمان اروپایی با شما به تماشا بنشینیم و از نظر متخصصان این حرفه قدری شما را آگاه کنیم. امید است راهنمایی های ارائه شد مقبول واقع شود.

کالاهای لوکس برای چیدمان اروپایی

یکی از مهم ترین پارامترهای که در زمان دکوراسیون کردن فضا به سبک مدرن نیاز است کالاهای خاص و لوکس است. بدون تردید وسایلی که با تم طلایی دیزاین شده اند می توانند انتخاب مطلوبی برای این گزینه به شمار بیایند. همیشه ترکیب رنگ طلایی با رنگ های مشکی و سفید سبب بارز شدن چیدمان شما می شود. این را به خاطر داشته باشید لوازم با دیزاین طلایی تنها یکی از بخش های دکوراسیون اروپایی محسوب می شود. همان طور که در تصویر فوق مشاهده می کنید در این ایده پردازی از یک ست مبل بسیار شیک برای چیدمان داخلی بهره گرفته شده است. لوکس بودن این دکوراسیون خود نشان از اروپایی بودن آن است به این خاطر که فضا صد در صد شبیه به چیدمان های فوق مدرن دیزاین شده است. آباژورهای رو میزی خاص در کنار لو ستر های فانتزی طلایی با یک نور پردازی منحصر به فرد خود می تواند ایده مناسبی برای ایده پردازی شما محسوب شود. از سوی دیگر طراحی متفاوت میز کنار مبلی و میز پذیرایی خود می تواند یک تفاوت بارز برای بهتر دیده شدن به شمار آید.

کالاهای لوکس برای دکوراسیون اروپایی

ایده پردازی رنگی

یکی دیگر از تم های که شما برای چیدمان به سبک اروپایی می توانید از آن استفاده کنید دکوراسیون کردن فضا با یک تم رنگی صد در صد متضاد اما خاص است. همان طور که در تصویر فوق مشاهده می کنیم هارمونی رنگ با توجه به تفاوت بارز بین لوازم به خوبی مشهود است. یک سایه روشن ایده ال کار نهایی این دیزاین متفاوت است. استفاده از رنگ های شاد همیشه در چیدمان های مدرن توصیه شده است. شما اگر تصمیم دارید فضا را با تم رنگی به موثر ترین حالت ممکن ایده پردازی کنید بهتر است از کالاهای ساده تر بهره بگیرید. این امر به سادگی و مدرن تر شدن فضا کمک می کند. با توجه به اینکه در این فضا از سه سرویس مبل برای استفاده کمک گرفته شده است، اما شما هیچ به ریختگی و نامنظمی مشاهده نمی شود و این یکی از نکته های است که شما باید به آن در حین چیدمان توجه کنید.

ایده پردازی رنگی

نقش نور پردازی در دکوراسیون داخلی

یکی از مهم ترین عواملی که سبب بهتر دیده شدن وسایل لوکس شما در چیدمان می شود نور پردازی مناسب برای این منظور است. در سبک های اروپایی از نور زیادی برای فضا استفاده نمی شود. به این خاطر شما می توانید از نور پردازی به صورت دیواری و یا سقفی بهره بگیرید. پرسه نور پردازی در فضای داخلی منزل خود نیازمند به یک بحث بسیار گسترده دارد. کافی است بدانید که آباژورهای ایستاده گاها می توانند به تنهایی نور یک محیط را فراهم کنند و یک سبک بسیار ایده ال را برای شما ترسیم کند. حال اگر تصمیم به استفاده از لوسترهای آنتیک دارید بهتر است از لوستری استفاده شود که شبیه به لوسترهای چهل چراغ مرسوم ما نباشد چون این گزینه اصلاً انتخاب مناسبی برای دکور مد نظر ما محسوب نمی شود.

نورپردازی در دکوراسیون داخلی

سادگی و نقش آن در ایده پردازی اروپایی

یکی از عواملی که همیشه در دنیای مدرن به آن توجه می شود سبک مینمالیست است. سادگی مشهودی که به راحتی تمام نگاه ها را به خود جذب می کند. همان طور که در این ایده پردازی مشاهده می کنید در یک فضای کاملاً ساده از یک سرویس مبل ساده برای چیدمان استفاده شده است. دلیلی که سبب شده است این چیدمان به سبک اروپایی به نمایش گذاشته شود ملزوماتی است که مورد استفاده قرار گرفته است. به عنوان مثال فرشی که برای این چیدمان مد نظر قرار گرفته است بسیار خاص و تک است. از سوی دیگر تضاد رنگی که بین مبل های تک نفره و کاناپه ها به آن توجه شده است و با استفاده از کوسن های مترداف این هارمونی رنگ حاصل شده است. از آنجایی که در این ایده پردازی از سرویس مبل بسیار ساده ای ایده گرفته شده ترجیحاً می توان از کنار مبلی لوکس طلایی و لوسترهای طلایی برای ایده پردازی و بیشتر جلوه کردن فضا استفاده کرد.

سادگی در ایده پردازی اروپایی

نقش صندلی های تکی در دکوراسیون اروپایی

یکی از مواردی که در هر سبک از چیدمان به راحتی می توان از آن استفاده کرد صندلی های تک نفره است. این مدل از صندلی ها را شما به راحتی با سه آیتم شال مبل، پاف مبل و آباژور ایستاده می توانید متفاوت به نمایش بگذارید. اینکه رنگ مبل و طراحی آن خود می تواند به این چیدمان خاص کمک کند بحثی جدا است. همان گونه که در تصویر فوق مشاهده می کنید یک هارمونی رنگ بسیار زیبایی بین مبل تکی و قاب پشت آن به وجود آمده است که طلایی بودن و لوکس بودن میز جلو مبلی را به خوبی به نمایش گذاشته است. برای این گونه ایده پردازی ها که یک محصول به تنهایی خود نمایی می کند بهتر است از کف پوشی با رنگ تیره استفاده شود تا کالای مد نظر به خوبی خود را به نمایش بگذارد.

صندلی تکی در دکوراسیون اروپایی

سرویس غذا خوری لاکچری

همان طور که در اول مقاله اشاره شد یکی از پارامترهای اصلی دکوراسیون اروپایی کالاهای لوکس آن است. بدون تردید این طیف به صورت گسترده باید در تمام منزل دنبال شود. در تصویر زیر شما مشاهده می کنید یک میز غذا خوری بسیار لوکس در یک فضا با رنگ آمیزی خنثی در محیط خود نمایی می کند. دلیل این چشم نوازی در ابتدا رنگی است که در محیط قالب شده و سپس سادگی این رنگ آمیزی سبب بارز شدن این میز خاص در محیط شده است. لوازم با تناژ رنگی طلایی می توانند بهترین گزینه برای دکوراسیون های اروپایی باشند فرقی نمی کند این کالا برای اتاق پذیرایی و مهمان خانه باشد یا بخشی که برای چیدمان میز غذا خوری اختصاص پیدا کرده است. استفاده از آینه های آنتیک که این روزها بسیار پر طرفدار جلوه کرده است خود می تواند گزینه مناسبی برای دکوراسیون شما به حساب بیاید. نمونه دیگری از میز غذا خوری لوکس برای شما در ادامه به نمایش گذاشته شده است که با وسایل آنتیک تأثیر آن در محیط چندین برابر شده است. مجسمه های خاص، قاب های متفاوت، گلدان های آنتیک و آباژورهای رو میزی عواملی هستند که این تفاوت را به نمایش گذاشته اند.

سرویس غذاخوری لاکچری

چیدمان متفاوت

برای رسیدن به سبک های اروپایی خود را محدود نکنید. این که وسایل شما درست باید به صورت قرینه در کنار هم جای بگیرند مختص به سبک های اروپایی نیست. همان طور که در قاب زیر مشاهده می شود از دو صندلی تک به صورت جداگانه درست در پشت سر مبل های اتاق نشیمن استفاده شده است. شما برای این ایده پردازی می توانید یک کاناپه لوکس به شکل نیم دایره در روبروی میز تلویزیون استفاده کنید و دوصندلی تک را به صورت جداگانه یا در کنار هم در گوشه دیگری از منزل استفاده کنید. متفاوت بودن چیدمان با دکوراسیون های سنتی خود شما را به سبک این سبک پر طرفدار هدایت می کند. بدون شک وجود دو آینه در یک فضا زیبای و متفاوت بودن این دکوراسیون را به اثبات رسانده است. پس قانونی برای اینکه همه وسایل باید به صورت تک مورد استفاده قرار بگیرد در چیدمان مدرن وجود ندارد.

چیدمان متفاوت

دکوراسیون به سبک اروپایی و باید و نبایدها

در دکوراسیون های اروپایی گاها مشاهده می شود که از سبک های سنتی به صورت تلفیقی در چیدمان مدرن استفاده می شوند. به عنوان مثال قسمتی که مرتبط با شومینه است را با آجرهای قهوه ای تیره دیزاین می کند. یا سنگ های با رگه های مشکی را به عنوان دیوار پوش یا کف پوش آشپزخانه مدرن خود مد نظر قرار می دهند. یا اینکه از یک کتابخانه لوکس و بزرگ برای ایده پردازی در راهرو یا زیر راه پله استفاده می شود. ترکیب وسایل چوبی و آهنی با یک دیگر خود می تواند سبکی در دنیای مدرن به شمار آید. به صورت کلی باید بگویم برای رسیدن به دکوراسیون مدرن و اروپایی در ابتدا باید نور پردازی و رنگ آمیزی فضا به خوبی رعایت شود و در ادامه ماجرا از کالاهای آنتیک و خاص بهره گرفته شود. ایده پردازی های ارائه شده تنها بخش کوچکی از این سبک مدرن و گسترده به شمار می آید.

باید و نبایدهای دکوراسیون اروپایی

دیدگاه های سایر کاربران

دیدگاه خود را با مادر میان بگذارید.