دکوراسیون ایرانی

امتیاز دهید :
دکوراسیون ایرانی

برای رسیدن به یک دکوراسیون ایرانی نیازی نیست هزینه های سرسام آوری را به خود و خانواده تحمیل کنید. چیدمان به سبک ایرانی یکی از ساده ترین و در عین حال جذاب ترین ایده پردازی ها به شمار می رود. به این دلیل می گویم ساده که شما از هر تم رنگی و هر سبکی که به آن علاقه مند باشید به راحتی به صورت تلفیقی می توانید در چیدمان منزل خود بهره بگیرد. همان طور که می دانید این روزها از دکوراسیون های ایرانی در کافه ها و رستوران های لاکچری برای دیزاین استفاده شده است. نماد های ایرانی، رنگ های با تم ایرانی و وسایلی که شما را به یک دکوراسیون ایدئال نزدیک می کند از جمله پارامترهای است که در این حوزه می توان استفاده کرد. رنگ فیروزه ای و لاکی از رنگ های اصیل ایرانی محسوب می شود. همچنین با استفاده از کوزه های گلی، پارچه های سنتی ایرانی، لوازم قدیمی یادگاری به راحتی می توان به یک دکوراسیون ایرانی دست پیدا کرد. خانه های شما به سادگی هر چه تمام تر به سبک ایرانی دیزاین می شود کافی است با ما همراه باشید. نیازی نیست از تمام المان های سنتی در یک دکور ایرانی استفاده کنید همین که شما از این نشانه ها به عنوان ایده پردازی بهره بگیرید کافی است. از همین رو می توان گفت یک دکور تلفیقی به سبک مدرن و ایرانی یک شاهکار بی نظیر را خلق می کند. این روزها همه سعی برآن دارند متفاوت تر از گذشته به چشم بیایند. برای متفاوت تر دیده شدن باید دست به خلق ایده های جدید زد برای ایده پردازی باید ریسک کرد و بدون ترس گام برداشت. در دنیای مدرن امروز دکوراسیون ایرانی حرف های بسیاری برای گفتن دارد.

دکوراسیون ایرانی به سبکی متفاوت

برای رسیدن به یک ایده پردازی شیک و متفاوت باید نکاتی را مورد توجه قرار داد.
• استفاده کردن از صنایع دستی در چیدمان
• کمک گرفتن از فرش های لاکی
• خلق ایده با ترکیب رنگ ها
• ترکیب دکوراسیون مدرن و سنتی
• دکوراسیون خاص و نورپردازی
سبک متفاوت در دکوراسیون ایرانی

استفاده کردن از صنایع دستی

یکی از عواملی که شما را برای رسیدن به یک دکوراسیون ایرانی کمک می کند استفاده کردن از صنایع دستی ایرانی است. به عنوان مثال استفاده از ظروف مسی، سفالی، فیروزه کاری، معرق، گلیم، تخت های چوبی گره ای، رو تختی های چهل تیکه، دیوارکوب های سنتی و هر چیز دیگر اولین گامی است که شما را برای رسیدن به یک ایده پردازی جدید یاری می کند. وقتی این نشانه ها در محیط مد نظر شما مشهود باشد ناخودآگاه سبک ایرانی در فضا نمود پیدا می کند.

استفاده از صنایع دستی

فرش لاکی و سادگی در چیدمان

یکی از اصلی ترین پارامترهای که در دکوراسیون ایرانی مورد استفاده قرار می گیرد فرش های سنتی و اصیل ایرانی است. شکی در این نیست که این گونه فرش ها خود به تنهای جلوه ای از طرح، نقش و زیبایی را برای شما مهیا می کنند. می توانید از یک فرش در نقطه مرکزی منزل خود برای شروع کار کمک بگیرید و اطراف آن را با مبل های مدرن دیزاین کنید. همچنین می توان راهروهای ورودی را با استفاده از قالیچه های قدیمی رنگ بوی تازه بخشید. استفاده از گلیم های سنتی به عنوان یک دیوار کوب چیزی است که این روزها بسیار مرسوم شده است. اتاق خواب شما با وجود یک فرش لاکی بسیار بیشتر از گذشته طعم گرمی و آرامش را لمس می کند.

فرش لاکی و سادگی درچیدمان

 خلق ایده با ترکیب رنگ ها

باید به شما بگویم برای رسیدن به یک دکوراسیون ایدئال باید از ترکیب رنگ ها به درستی کمک گرفت شود. به این صورت که اگر تمایل دارید یک کوسن رنگی سنتی به خوبی خود را در معرض دید قرار بدهد از مبلی با تناژ رنگی خنثی استفاده شود. ایده پردازی فضا به صورت رنگی و تک رنگ امری است که به سلیقه و هوش شما بستگی دارد. شاید با الهام گرفتن از یک رنگ و چند پارامتر رنگی در فضا به یک ایده پردازی بی نظیر دست پیدا کنید. شاید هم با یک طراحی رنگی و نقش و نگارهای سنتی به یک فضای ایدئال و مطلوب نزدیک شوید. شکی در این نیست که همیشه سلیقه شما برای طراحی داخلی حرف اول را می زند.

خلق ایده با ترکیب رنگ ها

ترکیب سبک مدرن و سنتی

این روزها بسیار شاهد این موضوع هستیم که سبک های متنوع با یکدیگر ترکیب می شوند و یک اثر چشم نواز پدیدار می شود. به عنوان مثال یک ست مبل مدرن در کنار یک چیدمان ایرانی یک سبک تلفیقی را برای شما پدید می آورد. در گذشته برای دکور کردن خانه های ایرانی از پشتی استفاده می شد که جای آن را امروزه مبل های مدرن گرفته است. پس شما بدون هیچ گونه دلهره و نگرانی می توانید با استفاده از سبک های متفاوت به بهترین و شیک ترین ایده پردازی های دست پیدا کنید. استفاده کردن از وسایل لوکس در کنار کالاهای سنتی هیچ مشکلی را برای شما پدید نمی آورد اگر این کار با فکر و درایت انجام شود.

ترکیب سبک مدرن و سنتی

دکوراسیون خاص و نور پردازی

یکی از عواملی که به متفاوت تر شدن دیزاین داخلی شما کمک می کند نور پردازی است. این کار می تواند به صورت طبیعی با استفاده از نور گیرهای سنتی در گلخانه منزل به انجام برسد یا به صورت مصنوعی به خلق ایده پردازی شما کمک کند. به عنوان مثال شما می توانید با استفاده از یک نور پردازی متفاوت آشپزخانه ای خاص تر را شاهد باشید. به این صورت که قسمت انتهای کابینت ها را با کمترین هزینه نور پردازی کنید یا در ورودی آشپزخانه را با نور های مترادف با محیط دیزاین کنید. در هرصورت این موضوع را نباید فراموش کرد که نور پردازی خود سبب متفاوت تر شدن چیدمان داخلی منزل شما می شود.

دکوراسیون خاص و نورپردازی

دکوراسیون ایرانی و ایده پردازی های کم هزینه

آشپزخانه قلب هر خانه است از همین رو توجه به آن بسیار مهم جلوه کرده است. شما به راحتی با استفاده از ظروف گلی و سنتی به منظور دکور کردن آشپزخانه می توانید اولین گام را در این زمینه بردارید. شاید هم تمایل داشته باشید از پارچه های سنتی به عنوان رومیزی میز غذا خوری خود کمک بگیرید.  نیاز به صرف هزینه زیاد برای دکور کردن اتاق پذیرایی نیست. کافی است با استفاده از ظرف سنتی روی میز اتاق پذیرایی خود را جلوه ای متفاوت ببخشید. همچنین می توانید با استفاده از یک کمد دیواری تمام نوستالژی های قدیمی را در معرض دید قرار دهید. کوسن های سنتی نیز می تواند ایده مناسبی برای اتاق پذیرایی شما محسوب شوند. در نهایت شاید یک میز شطرنج قدیمی جایش در چیدمان مدرن اتاق پذیرایی شما خالی باشد.  اتاق نشیمن یکی از مهم ترین قسمت های منزل به شمار می رود از همین رو به شما توصیه می کنیم با ترکیب رنگ ها به این فضا حسی از آرامش و زیبایی را انتقال دهید. به عنوان مثال یک گلیم فرش قدیمی را به عنوان دیوار کوب پشت مبل های خود در نظر بگیرید، یا با استفاده از گل های طبیعی نشاط و سرزندگی را در فضا حکم فرما کنید. همان طور که در اول اشاره شد ما تصمیم داریم با استفاده از کمترین هزینه به یک دکوراسیون ایرانی و متفاوت دست پیدا کنید. برای این منظور نیاز نیست از آینه و کنسول لوکس برای راهرو بهره بگیرید کافی است با استفاده از پرده های سنتی فضای راهرو و اتاق نشیمن را جدا کنید. پارتیشن های گره ای که به سبک سنتی این روزها ساخته و مورد استفاده قرار گرفته است خود می تواند یک ایده پردازی متفاوت و کم هزینه به شمار بیاید.

ایده پردازی های کم هزینه

کلام آخر برای دکوراسیون ایرانی

همان طور که در مقاله فوق مطالعه کردید به راحتی با کمترین هزینه می توان به دکوراسیون ایرانی دست پیدا کرد. این تغییر دکوراسیون با بهره گرفتن از صنایع دستی ایرانی، ترکیب رنگ ها، ترکیب سبک ها، فرش های سنتی و نور پردازی های کم هزینه به راحتی ممکن می شود. از سوی دیگر شما می توانید برای هر قسمت از فضای داخلی منزل یک ایده پردازی متفاوت داشته باشید. لوازم سنتی و قدیمی خود را از گنجه ها خارج کنید و در دکوراسیون مدرن خود مورد استفاده قرار دهید. ایده پردازی در خانه های ایرانی کار دشواری نیست چون همه ما بدون تردید از چند پارامتر سنتی ایرانی در منزل بهره برده ایم. با نگاهی متفاوت به محیط پیرامون خود به یک دکوراسیون ایرانی با کمترین هزینه دست پیدا خواهید کرد اگر قدری از هوش و سلیقه ایرانی خود کمک بگیرید.

دکوراسیون ایرانی

دیدگاه های سایر کاربران

دیدگاه خود را با مادر میان بگذارید.