دکوراسیون اتاق کودک

امتیاز دهید :
دکوراسیون اتاق کودک
هرکسی برای دیزاین اتاق کودک خود ایده های را در سر دارد. از آنجایی که کودکان نقش زیاد پر رنگی در نظر دهی دیزاین اتاق خود ندارند والدین این کار را به عهده می گیرند. اتاق کودک جایی است که به رشد خلاقیت های او در طی گذر زمان کمک می کند بنابراین نیاز است قدری به این موضوع توجه ویژه داشته باشیم. اتاق کودک عموماً به شکلی دیزاین می شود که در نگاه اول توجه همه را به خود جذب کند اما ما به شما پیشنهاد می‌کنیم ایده پردازی ها به شکلی صورت بگیرد که فضا به اندازه کافی برای بازی کودک مهیا باشد. لوازمی که برای دکور کردن اتاق مورد استفاده قرار می گیرد عبارت است از:
• تخت یا گهواره
• کمد لباس
• استیکرهای کودکانه
• فرش های فانتزی
• صندلی برای مادر
• لوازم دکوری
• لوازم جانبی برای اتاق کودک
 

تخت یا گهواره

 یکی از مهم ترین پارامترهای اتاق کودک گهواره است که باید متناسب با سن فرزند شما تهیه شود. برخی نکات در زمان خرید باید توجه شود تا در صورت عدم حضور شما به فرزند دلبندتان آسیب وارد نشود. اولین موضوعی که توجه به آن بسیار ضروری است فاصله بین نرده های محافظ تخت است. این نرده ها باید از یک اندازه استاندارد برخورد دار باشد تا پا یا سر کودک در آن گیر نکند. مورد دیگر ارتفاع مناسب گهواره است که باید اصولی و استاندارد باشد. دلیل این امر متوجه سلامتی مادر می شود، زیرا خم شدن و بلند کردن کودک در دراز مدت ممکن است به کمر مادر آسیب وارد کند. مورد دیگر قرار دادن وسایل فانتزی در ارتفاع و یا در بالای گهواره است. باید توجه شود این وسایل به درستی فیکس شده باشند که در صورت نبود شما بر روی کودک شما پرت نشود. شما برای رنگ اتاق کودک با توجه به سلیقه خود می توانید دست به انتخاب بزنید. رنگ صورتی و سفید یکی از تم های محبوب دخترانه و رنگ آبی و طوسی متناسب برای اتاق فرزند پسر شما است. از همین رو به راحتی می توانید متناسب با جنسیت فرزند خود رنگ محبوبی را برای او انتخاب کنید.

تخت یا گهواره

کمد لباس

کمد دومین وسیله ای است که در اتاق کودک وجود آن ضروری جلوه می کند. شما باید متناسب با سن کودک خود کمدی را انتخاب کنید که وسایل مورد نیاز را در آن جایگذاری کنید. ساده تر این که جلوه زیبایی ندارد اگر از یک کمد که مرتبط با سرویس خواب کودک خودتان است برای دکوراسیون اتاق کودکتان استفاده کنید. برخی از کمدها دارای یک میز برای تعویض لباس کودک است که این کار را برای شما ساده تر  می کند. همچنین کشوها و طبقه های تعبیه شده بر روی آن به شما این امکان را می دهد که وسایل مربوط به فرزندتان را به راحتی جایگذاری کنید. برخی دیگر از کمدها به صورت قدی است که شما می توانید البسه، کفش، ساک و وسایل دیگری را که روزانه به آن نیاز ندارید را در آن قرار دهید. شما دو انتخاب پیش رو دارید، اگر به اندازه کافی فضا در اختیار داشته باشید می توانید از هر دو محصول برای دکور کردن اتاق بهره بگیرد.

 

استیکر های کودکانه

یکی از مواردی که بسیار به زیبا سازی اتاق کودک کمک می کند استیکرهای کارتنی است. شما در کنار این استیکر های می توانید از کاغذ دیواری نیز برای رنگ آمیزی و جلوه دادن به اتاق کودک خود استفاده کنید. همیشه قسمتی از فضا خالی است و چشم شما را در هنگام تماشا اذیت می کند به شما توصیه می کنیم از استیکرهای فانتزی که با طرح جنگل، شخصیت های کارتی و یا موارد دیگر در بازار موجود است بهره بگیرد. از آنجایی که رنگ آمیزی کمک بسیار زیادی به ایده پردازی شما می کند استفاده از کاغذ دیواری های کودکانه یا ساده شما را در این کار یاری می رساند. متناسب با وسایلی که برای اتاق مهیا کرده اید می توانید تنالیته رنگی ایده الی انتخاب کنید و از آن لذت ببرید.

استیکرهای کودکانه

فرش های فانتزی

اگر تمایل به دکوراسیون کردن اتاق به سبک سنتی دارید شکی نیست که فرش محبوب ایرانی با رنگ لاکی بهترین گزینه انتخابی برای شما خواهد بود. حال اگر تصمیم دارید برای دکوراسیون کردن  یک فضای صد در صد مدرن داشته باشید از فرش های فانتزی ایده بگیرید. این سبک از فرش ها متناسب با اتاق کودک شما طراحی و در دسترس است. به عنوان مثال اگر تم رنگی فضای اتاق خواب به رنگ صورتی است بهتر است از یک فرش با تم سفید استفاده کنید تا تضاد بین رنگ ها به خوبی مشهود باشد و زیبایی را چندین برابر کند. یا اگر می خواهید همه اتاق با یک تم دیزاین شود به راحتی با استفاده از فرش های فانتزی می توانید به این مهم دست پیدا کنید.

صندلی و یا کاناپه همراه

این روزها توجه به دکوراسیون داخلی اتاق کودک آنقدر زیاد شده است که کالاهای که در گذشته جایی در این فضا نداشته است را به خوبی مشاهده می کنید. شاید یک گهواره ساده تنها وسیله ای بود که برای استراحت کودک مورد استفاده قرار می گرفت. امروز شاهد این هستیم که برای کنار گهواره از ست کاناپه و پاف همراه هم رنگ با سرویس خواب کودک بسیار استفاده می شود. متناسب با فضای اتاقی که قصد دکور کردن آن را دارید می توانید این محصول را در اندازه های متفاوت سفارش و مورد استفاده قرار دهید. به عنوان مثال اگر فضا به اندازه کافی در اختیار شما است می توانید از یک کاناپه دو نفره استفاده کنید که برای نگهداری کودک همراهی پدر را نیز داشته باشید. حال اگر مساحت اتاق به قدری نیست که کاناپه دو نفره مورد استفاده قرار داده شود بهتر است از مبل های تکی شیکی که هم رنگ با سرویس خواب آماده شده است استفاده کنید. این صندلی به شما این امکان را می دهد که ساعات بیشتری را با فرزند دلبندتان سپری کنید.

کاناپه همراه کودک

لوازم دکوری

وسایلی که برای دیزاین اتاق کودک مورد استفاده قرار می گیرد باید با توجه به جنسیت کودک متغیر باشد. به عنوان مثال اگر فرزند شما دختر است به راحتی می توانید از یک ست آشپزخانه دخترانه یا یک قصر اسباب بازی از پیش ساخته شده برای گوشه ای از اتاق استفاده کنید. همچنین برای شما یک پیشنهاد ویژه داریم که محدودیتی بین اتاق دختر و پسر ندارد. شما می توانید با استفاده از البسه های کودکی فرزندتان که دیگر مورد استفاده نیست یک قاب نوستالژی مهیا کنید. با استفاده از یک پیراهن، کفش وجوراب دوران کودکی او که با هنر شما در کنار سایر لوازم دکوری شکل گرفته است می توانید به این مهم دست پیدا کنید. با استفاده از عکس های که در طی گذر زمان از فرزند خود گرفته اید نیز می توانید قسمتی از دیوار را شبیه به یک نمایشگاه هنری دیزاین کنید. شکی نیست که خلاقیت شما برای دیزاین اتاق فرزند دلبندتان ابعاد گسترده تری از آنچه ما بیان کردیم دارد.

لوازم دکوری کودک

لوازم جانبی برای اتاق کودک

 برخی از وسایل هستند که نیاز آن برای اتاق کودک ضروری جلوه می کند. به عنوان مثال یک سبد لباس که البسه کثیف در آن قرار داده شود و مانع از به هم ریختگی فضا شود. آباژورهای رو میزی که برای رسیدگی به کودک در شب مورد استفاده قرار می گیرد و مانع از به هم خوردن استراحت فرزند شما می شود. اسباب بازی های که متناسب با سن کودک تهیه می شود و گاهی اوقات جنبه تزئینی نیز به خود می گیرد. یک تخت کوچک یک طرفه که شب ها در کنار تخت مادر قرار داده می شود تا کار مراقبت از کودک ساده تر شکل بگیرد. شما بسته به سلیقه و نیاز خود می توانید  این وسایل را  تهیه و در اتاق خواب کودک خود مورد استفاده قرار بدهید.

لوازم جانبی کودک

نکات کلی پیرامون اتاق کودک

اگر به صورت کلی بخواهیم به دیزاین اتاق کودک نگاه کنیم باید به این نکته در مرحله اول توجه داشته باشیم که ایده پردازی باید بر حسب جنسیت فرزند شما صورت بگیرد. به عنوان مثال یک تم صورتی نمی توانید انتخاب ایدئالی برای فرزند پسر شما باشد. یا یک تخت فانتزی اتومبیلی شکل هم نمی تواند برای فرزند دختر شما مطلوب جلوه کند. کوچک ترین مسائل مثل رنگ آمیزی اتاق یا حتی استیکرهای که برای دکوارسیون داخلی فضا مد نظر قرار داده می شود باید به جنسیت و سن کودک ارتباط داشته باشد. نور پردازی مناسب، رنگ آمیزی ترکیبی و بسیار موارد دیگر همگی از جمله مواردی است که نتیجه نهایی را برای شما ایدئال و مطلوب جلوه می کند. اگر فضای کافی در اختیار دارید برای راحتی بیشتر خود و فرزند دلبندتان از یک سرویس خواب کودک شیک و کامل با هر تم رنگی که تمایل دارید استفاده کنید. حال اگر در آپارتمان زندگی می کنید و مشکل محدودیت در فضا را دارید با جایگذاری وسایل اصلی به جای وسایل فرعی و جانبی یک دکوراسیون شیک و بی نظیر را فراهم سازید.

اتاق کودک

 

 

 

دیدگاه های سایر کاربران

دیدگاه خود را با مادر میان بگذارید.