دکوراسیون اتاق خواب کوچک

امتیاز دهید :
دکوراسیون اتاق خواب کوچک

اتاق خواب یکی از مهم ترین قسمت های منزل محسوب می شود. شما بعد از یک روز کاری سخت و طاقت فرسا به راحتی می توانید در اتاق خواب آرامش از دست رفته خود را به دست آورید. فرقی نمی کند که اتاق خواب شما بزرگ باشد یا کوچک مهم آرامشی است که در آن نصیب شما می شود. برخی از آپارتمان ها از فضای بزرگی برخوردار نیستند به همین خاطر اتاق خواب این گونه خانه ها بسیار کوچک است. به شما توصیه می کنیم ایده پردازی های ارائه شده را به دقت دنبال کنید تا به بهترین دکوراسیون برای اتاق خواب کوچک خود دست پیدا کنید.

دکوراسیون اتاق خواب کوچک

دکوراسیون اتاق خواب کوچک

رنگ آمیزی در دکوراسیون اتاق خواب کوچک

دکوراسیون اتاق خواب کوچک به عوامل بسیاری بستگی دارد به عنوان مثال رنگ آمیزی، نور پردازی و چیدمان که هر کدام موضوعی برای بحث به شمار می روند. شما می توانید از هر تم رنگی که به آن علاقه دارید برای دکوراسیون کردن اتاق خواب کوچک خود استفاده کنید. این امر به سلیقه و علاقه شما بستگی دارد. برای راهنمایی بیشتر کافی است بدانیدکه اتاق های که با رنگ تیره رنگ آمیزی می شوند به راحتی فضا را برای یک دکوراسیون رنگی در اختیار شما قرار می دهد. در حالی که اتاق های رنگی می طلبد شما از یک دکوراسیون تیره و ساده استفاده کنید تا چیدمان شما زیاد شلوغ جلوه نکند. در تصویر ارائه شده فضا و رویه تخت با رنگ تیره دکور شده است. این امر سبب کوچک تر جلوه دادن اتاق خواب شما می شود، اما برای ایده پردازی رنگی گزینه بسیار مناسبی است. استفاده از تابلوهای سفید مشکی و گلدان های مشکی خود یک ایده مدرن برای این اتاق خواب شیک به شمار می آید.

رنگ آمیزی در دکوراسیون اتاق خواب کوچک

اتاق خواب کوچک

دکوراسیون اتاق خواب کوچک با تم سفید

همان گونه که در مطلب قبل به آن اشاره شد رنگ های تیره نیاز به نور پردازی بیشتری دارند تا فضا روشن تر جلوه کنند. در تصویر ارائه شده رنگ اتاق خواب از یک تم روشن بهره گرفته است. این امر در حالی دنبال شده که آیتم های رنگی زیادی در دکوراسیون مورد استفاده قرار نگرفته و همین امر مانع از شلوغی اتاق شده است. استفاده از کوسن های طوسی، تخت طوسی، فرش طوسی رنگ با یک روتختی تیره نشان از تضاد رنگ زمینه با دکوراسیون اتاق دارد. تنها پارامترهای که در این ایده پردازی به رنگ روشن مورد استفاده قرار گرفته شال مبل و گل های رنگی است که سبب زیبا تر شدن اتاق خواب شده است. به شما توصیه می کنیم سادگی را در دیزاین کردن مد نظر داشته باشید تا از سبک های مدرن در اتاق خواب خود عقب نمانید.

دکوراسیون اتاق خواب کوچک با تم سفید

اتاق خواب با تم رنگی

اتاق خواب مدرن

اگر می خواهید دکوراسیون مدرن را در اتاق خواب های کوچک خود داشته باشید برای شما چند پیشنهاد داریم. اولین پیشنهاد ما استفاده کردن از کالاهای مدرن و خاص است. همان طور که در تصویر ارائه شده مشاهده می کنید از آباژورهای سقفی به صورت پکیجی در این ایده پردازی استفاده شده است که در نگاه اول توجه را به خود جلب می کند. از سوی دیگر یک آباژور ایستاده به سبک متفاوت مورد استفاده قرار گرفته است. می خواهیم بگویم قرینه سازی کردن ایده ای است که در دکوراسیون های سنتی مورد استفاده قرار می گرفت. امروزه برای مدرن بودن باید متفاوت دکور کرد. متخصصان طراحی داخلی استفاده از رنگ ها را در دکور کردن اتاق خواب آزاد می دانند، اگر اصول استاندارد آن به خوبی رعایت شود. همان گونه که در تصویر مشاهده می کنید تخت از سه تم رنگی بهره برده است رنگ سبز، صورتی و طوسی رنگ های هستند که به خوبی در فضا نشست پیدا کرده اند و یک دکوراسیون لوکس را به تصویر کشیده اند. استفاده از رنگ های خنثی در کنار رنگ های گرم و سرد باید بر اساس قوانین دکوراسیون به درستی دنبال شود. آینه قدی، یک صندلی فانتزی و گلدان های دکوری نیز می توانند ایده مناسبی برای دکوراسیون اتاق خواب شما به شمار آید.

اتاق خواب مدرن

دکوراسیون مدرن

دکوراسیون سنتی اتاق خواب کوچک

اگر اتاق خواب شما کوچک است خود را محدود نکنید از هر سبکی که به آن تمایل دارید بر اساس قوانین استاندارد استفاده کنید. همان گونه که در تصویر ارائه شده مشاهده می کنید یک تم رنگی تقریباً سنتی در این دکور مورد استفاده قرار گرفته است. فرش با طرح و نقش و نگارمتفاوت در کنار دیوار کوب پشت تختی در راه رسیدن به این ایده پردازی بسیار کمک کرده است. استفاده کردن از یک شال مبل ساده و چند کوسن رنگی با طرح های سنتی خود می تواند ایده مناسبی برای این تصویر سازی باشد. رنگ قهوه ای همیشه به ایده پردازی های سنتی کمک کرده است به همین خاطر در تصویر از پاف های قهوه ای، لوستر قهوه ای، میز و آباژور قهوه ای بهره گرفته شده است. در تمام تصویر سازی های ارائه شده برای زیبا سازی بیشتر اتاق خواب های شما توصیه کرده ایم از گلدان های طبیعی بهره بگیرید تا به بهترین تصویر در قاب دکوراتیو خود دست پیدا کنید.

دکوراسیون سنتی اتاق خواب کوچک

دکور سنتی در اتاق خواب

دکوراسیون ساده ولوکس

اگر فضا به اندازه کافی در اتاق خواب خود ندارید عناصر بلاء استفاده را حذف کنید. به عنوان مثال سرویس تخت و کمد نه تنها نیازهای شما را بر طرف نمی کند بلکه سبب دست و پا گیر شدن نیز می شود. به شما توصیه می کنیم در دکوراسیون اتاق خواب کوچک خود از یک کمد دیواری به همراه چند کشو همراه و یک آینه نصب شده بر روی درب آن همانند تصویر زیر بهره بگیرید. این امر به شما کمک می کند در قدم اول لوازم خود را به راحتی جایگذاری کنید. از کشوها می توانید برای قرار دادن وسایل آرایشی بهداشتی به جای میز توالت کمک بگیرید. کمد وسیله ای می شود برای قرار دادن البسه و وسایل اضافی مثل کفش و کیف و آینه نیز نقش آینه قدی را برای شما ایفا می کند. به همین سادگی شما از وجود چند کالا در اتاق خواب کوچک خود معاف می شوید. حال به راحتی با قرار دادن یک تخت و یک میز عسلی ساده کار دیزاین اتاق خواب شما به پایان می رسد. همانند تصویر می توانید از چراغ خواب های دیواری بهره بگیرید تا فضای زیادی از اتاق خواب به این کالا اختصاص داده نشود. ترکیب رنگ سفید و طوسی سبب لوکس تر شدن این دیزاین شده است.

دکوراسیون ساده و لوکس

دکوراسیون اتاق خواب لوکس

تم سفید مشکی در اتاق خواب کوچک

تم رنگی سفید مشکی یکی از پرطرفدار ترین آیتم ها برای دکوراسیون کردن به شمار می رود. شما به راحتی می توانید برای دکوراسیون کردن اتاق خواب های کوچک از این گزینه برای مدرن تر شدن فضا کمک بگیرید. اگر می خواهید اتاق خواب شما بزرگ تر جلوه کند توصیه می کنیم از پرده های عمودی با ارتفاع بلند حتی برای پنجره های کوچک استفاده کنید. این امر به بلند تر جلوه دادن سقف اتاق خواب شما کمک می کند. از ایده پردازی با تم سفید مشکی کمک بگیرید تا از تمام عناصر با این تم بدون شلوغی و بی نظمی استفاده کنید. همان طور که مشاهده می کنید تشک تخت، بالشت های همراه، فرش و پرده از رنگ سفید بهره برده اند و رو تختی و آباژور به همراه یک قاب مشکی در این ایده پردازی استفاده شده است. سادگی مهم ترین پارامتری است که در اتاق خواب های کوچک باید مورد توجه قرار بگیرد، زیرا استفاده کردن از رنگ های زیاد در اتاق خواب سبب می شود فضای شما بسیار به هم ریخته جلوه کند.

تم سفید مشکی در اتاق خواب کوچک

اتاق خواب کوچک با تم سفید مشکی

نکات نهایی پیرامون دکوراسیون اتاق خواب کوچک

همان طور که در تصاویر ارائه شده مشاهده کردید از هر تم رنگی و هر سبکی در چیدمان اتاق خواب های کوچک می توان بهره گرفت. شما باید توجه داشته باشید که عناصر به درستی در کنار هم قرار داده شوند تا شلوغی فضا باعث آزار شما نشود. استفاده از رنگ تیره برای دیوار پوش ها به شما این امکان را می دهد که تم رنگی بیشتری را مورد استفاده قرار دهید حال آنکه اگر فضا با رنگ روشن دیزاین شود ساده تر می توان از کالاهای با رنگ تیره کمک گرفت. حذف المان های اضافه از اتاق خواب فضای بیشتری را در اختیار شما قرار می دهد. به عنوان مثال به حذف میز توالت، کمد و آینه و نصب یک کمد دیواری می توانید از فضای بیشتری استفاده کنید. دکوراسیون سنتی اگر سبک مورد علاقه شما است با وجود یک فرش سنتی و یک شال مبل رنگی فراهم می شود. دکوراسیون مدرن می طلبد که سادگی چاشنی کار باشد. امید است راهنمایی های ارائه شده سبب شده باشد شما به یک دکوراسیون ایده آل در اتاق خواب های کوچک خود دست پیدا کنید.

اتاق خواب کوچک

اتاق خواب کوچک

دیدگاه های سایر کاربران

دیدگاه خود را با مادر میان بگذارید.

moblomiz instagram