دکوراسیون اتاق خواب

امتیاز دهید :
دکوراسیون اتاق خواب

اتاق خواب یکی از مهم ترین قسمت های منزل به شمار می رود. به دلیل اینکه شما در این محیط فارغ از تمام دغدغه های روزمره ساعتی از شبانه روز را برای استراحت به خود اختصاص می دهید. از همین رو توجه به چیدمان و دکور کردن این محیط بسیار مهم جلوه می کند. این که این کار باید از صفر تا صد به صورت تخصصی به انجام برسد فکر مناسبی نیست، زیرا این سلیقه شما است که نیازهای شما را شناسایی می کند؛ بنابراین نیاز است با کسب قدری آگاهی و شناخت پیرامون رنگ ها به دیزاین کردن اتاق خواب بپردازید تا نتیجه نهایی مقبول واقع شود.

دکوراسیون اتاق خواب

شما در زمان چیدمان اتاق خواب خود در مرحله اول باید به این موضوع توجه کنید که فضایی که قصد دیزاین آن را دارید چه مساحتی را در اختیار شما قرار می دهد. وسایلی که برای یک اتاق خواب بزرگ در نظر گرفته و مهیا می شود متفاوت است با لوازمی که برای یک اتاق خواب کوچک نظر است. به عنوان مثال شما به راحتی در یک اتاق خواب بزرگ می توانید از تمام کالاهای سرویس خواب بهره بگیرید حال آنکه این مهم تا حدودی برای اتاق خواب های کوچک مهیا نیست. تصور کنید اتاق شما از یک فضای نسبتاً بزرگ برخوردار است بنابراین بدون اینکه وسایل جلوی دست و پای شما را بگیرند می توانید یک تخت دو نفره، دو پاتختی، میز توالت، آینه قدی، کمد و یا حتی میز دراور را مورد استفاده قرار دهید. در صورتی که در اتاق خواب های کوچک ترجیح داده می شود از لوازمی استفاده شود که کارایی بیشتری را در بر دارند. بر فرض به جای کمد می توان میز دراور را در محیط قرار داد و با حذف میز توالت آینه را بر روی دراور جایگذاری کرد. این ها مسائلی ساده است که در یک نگاه کلی به آرامش شما در اتاق خواب بسیار کمک می کند.

دکوراسیون اتاق خواب

نقش رنگ ها در ایده پردازی اتاق خواب

برای اینکه اتاق خواب شما محیطی سرشار از آرامش باشد نیاز است در زمان رنگ آمیزی و ایده پردازی برای تهیه وسایل مورد نیاز قدری دقت شود. به عنوان مثال اگر تمایل دارید در سال جدید پیشرو با صنعت مد به دکوراسیون اتاق خواب خود با رنگ بنفش بپردازید بهتر است به یک سری نکات توجه کنید. استفاده کردن از رنگ بنفش در زمان دیزاین سبب می شود شما به یک خانه لوکس و لاکچری دست پیدا کنید اما اگر این مهم پر رنگ تر از حد نرمال جلوه کند زیبایی چشم نواز خود را از دست می دهد. به همین دلیل در دراز مدت چشم شما دچار آسیب می شود و خواب در این اتاق برایتان سخت و خسته کننده خواهد شد. تنالیته رنگ بنفش به شما می گوید که از هشتاد درصد رنگ سفید و بیست درصد رنگ بنفش استفاده کنید تا نتیجه نهایی در دراز مدت به استراحت شما آسیب وارد نکند. حال اگر تمایل دارید لوازم را با تم بنفش فراهم کنید بهتر است این کار را به صورت یک پارچه به انجام نرسانید بلکه با ترکیب رنگ های خنثی مثل طوسی به این مهم نزدیک شوید.

رنگ ها در اتاق خواب

قرار گیری درست و اصولی وسایل در اتاق خواب

اگر تصمیم دارید وسایل را خود بدون کمک گرفتن از نظر متخصصان در اتاق خواب چیدمان کنید نیاز است به یک سری موارد کلیدی دقت کنید. در ابتدا ذکر این نکته مهم است که با قرار دادن وسایل در پشت پنجره مانع از تابش نور در اتاق خواب خود نشوید. این کار سبب می شود در طولانی مدت یک محیط کسل کننده و خسته کننده برای شما فراهم شود. مورد دیگر جایگذاری صحیح و اصولی آینه در اتاق خواب است. از آنجایی که اتاق خواب یک محیط صد در صد خصوصی است بهتر است نحوه جایگذاری آینه به شکلی باشد که به آرامش شما لطمه وارد نشود. ما به شما توصیه می کنیم روبروی تخت و در مجاورت با آن به نحوی که فضای اتاق خواب از بیرون قابل مشاهده باشد آینه را قرار ندهید. همچنین اگر کمد لباس شما یا آینه میز توالت شما این عیب را دارد آن را مرتفع کنید. حال اگر چیدمان به شکلی است که آینه روبروی تخت قرار می گیرد و جایی برای قرار دادن آن در اتاق وجود ندارد بهتر است شب ها آن را با یک ملافه بپوشانید تا آرامش شما حفظ شود. نحوه صحیح و اصولی چیدمان سرویس خواب به شما این امکان را می دهد از کارایی بهتر آن ها در فضاهای کوچک و بزرگ نهایت استفاده را ببرید.

قرارگیری وسایل در اتاق خواب

نقش پرده در اتاق خواب

پرده در هر چیدمانی نقش کلیدی و حساسی را ایفا می کند. به این دلیل می گویم نقش این پارامتر حساس است که سبب بزرگ تر دیده شدن یا کوچک تر شدن فضا می شود. به عنوان مثال اگر اتاق خواب شما کوچک است بهتر است از پرده های بلند استفاده کنید تا ارتفاع اتاق خواب شما بلند تر دیده شود. یا اگر تمایل به استفاده از پرده بلند ندارید از کنار پرده ای بلند استفاده کنید تا در زمان عدم حضور در اتاق خواب با باز کردن آن جلوه ای زیبا تر به اتاق ببخشید. مطلب دیگر که برای استفاده از پرده در اتاق خواب توصیه می شود جنس پرده است. شما می توانید در فصل تابستان از یک پرده ساده حریر استفاده کنید تا مسیر باد در اتاق خواب شما بسته نشود و هوای تازه همیشه در محیط حاکم باشد. حال در فصل های سرد سال بهتر است از پرده ضخیم بهره گرفته شود تا مانع از خروج گرما به بیرون شود و خواب راحت در یک اتاق گرم برای شما فراهم شود. رنگ های گرم برای دیزاین در فصل زمستان انتخاب مناسب تری به شمار می رود. می توانید از پرده های ساده، یالون دار، پرده های دو تکه یا ساده یک سره بسته به نیاز و سلیقه خود استفاده کنید. این به هوش و سلیقه هنری شما بستگی دارد که تمایل دارید به چه سبکی دیزاین اتاق خواب شما به انجام برسد.

پرده اتاق خواب

نور پردازی در اتاق خواب

این امر یکی از اصولی ترین مسائل اتاق خواب به شمار می رود. محیط نه باید خیلی تاریک باشد که چشم چشم را نبیند و نه خیلی روشن که مانع استراحت شما شود. با بهره گرفتن از افراد متخصص در این حوزه می توانید چراغ خواب های خود را به صورت سقفی نصب و مورد استفاده قرار دهید. یا اگر فضای اتاق خواب شما بزرگ است از چراغ خواب های متنوع برای تامین نور مورد نیاز اتاق خواب استفاده کنید. آباژورهای ایستاده علاوه بر شیک تر کردن اتاق خواب نور مورد نیاز شما در طی شب قبل از خواب را به خوبی فراهم می کنند. همچنین می توانید از تخت های استفاده کنید که پشتی های آن به صورت کاملاً زیبا با نورهای فانتزی دیزاین شده است. این امر به شما برای انجام کارهای مربوطه بسیار کمک می کند. شاید شب های تمایل به مطالعه کتاب داشته باشید یا اینکه مصرف دارو در ساعات پایانی شب نیاز به نور کافی را برای شما ضروری جلوه داده است. به همین خاطر بدون بلند شدن از رختخواب با استفاده از نور های پشت تخت می توانید به کارهای خود بپردازید.

نورپرزدازی اتاق خواب

انواع تخت خواب و نقش آن ها در دکوراسیون

تخت خواب از مهم ترین کالاهای است که نیاز به سایر لوازم سرویس خواب را برای شما مهم جلوه می دهد؛ یعنی اگر شما از تخت استفاده نکنید نیاز به سایر ملزومات مثل پاتختی زیاد مهم نمود پیدا نمی کند. شما بسته به محیط اتاق خواب خود می توانید از تخت های متنوع استفاده کنید. به عنوان مثال اگر فضای اتاق خواب شما کوچک است با استفاده از تخت های کشو دارد کار جایگذاری وسایل را می توانید به انجام برسانید. یا تخت های تاشو گزینه بسیار مناسبی برای اتاق خواب های کوچک خانه های آپارتمانی محسوب می شود. برخی از این تخت ها به شکلی است که پس از پایان استراحت شبیه به یک کمد دیواری زیبا در گوشه ای از اتاق قرار می گیرند یا شما پس از جمع کردن آن شاهد یک کاناپه دو نفره خواهید بود؛ بنابراین باید گفت در دنیای مدرن امروز که فضای خانه ها روز به روز کوچک تر از گذشته می شود نیاز به یک چنین تخت های لازم و مهم جلوه می کند تا کار چیدمان بدون نقص و ساده تر از گذشته به انجام برسد.

انواع تخت خواب در اتاق خواب

نکات نهایی پیرامون دیزاین اتاق خواب

هر آنچه ارائه شد به منظور راه کاری برای رسیدن به اتاق خواب بهتر بود. شما می توانید از هر تم رنگی که دوست دارید با توجه به اصول رنگ شناسی برای زیبا سازی فضا استفاده کنید. کاغذ دیواری های ارائه شده در بازار شما را به این هدف با هزینه کمتری نزدیک می کنند. همچنین می توانید با هر سبک و سیاقی که تمایل دارید کار دیزاین را به انجام برسانید. بر فرض اگر تمایل دارید فضا به سبک کلاسیک چیده شود بهتر است از سرویس خواب های کلاسیک استفاده کنید. حال اگر چیدمان مدرن مد نظر شما است سرویس خواب های ساده و فانتزی شما را به این مهم خواهند رساند.

دیزاین اتاق خواب

 

دیدگاه های سایر کاربران

دیدگاه خود را با مادر میان بگذارید.