برای تغییر دکوراسیون اتاق خواب چه باید کرد؟

امتیاز دهید :
برای تغییر دکوراسیون اتاق خواب چه باید کرد؟

دکوراسیون اتاق خواب باید بسیار دقیق و هوشمندانه انجام شود زیرا تایم زیادی را در این محیط سپری می کنیم. از همین رو باید یک سری باید و نباید های اصولی را در این فضا مد نظر قرار دهیم تا چیدمان سبب آشفتگی و خستگی بیشتر ما نشود. استفاده از رنگ های مناسب برای اتاق خواب اولین اصل مهمی است که باید به آن توجه شود. دومین امری که برای اتاق خواب باید در نظر گرفت نحوه چیدمان درست و اصولی وسایل اتاق خواب است. سومین پارامتر در نظر گرفتن فضا و انتخاب وسایل بر اساس مساحتی است که در اختیار دارید. امر دیگری که بسیار به آن توصیه می شود پارامترهای است که برای تغییر دکوراسیون منزل به آن نیاز است برفرض آیا به تخت خواب نیاز است یا اینکه فضا به اندازه کافی برای جایگذاری کمد و بوفه یا میز توالت و پاف جلو تختی در اختیار شما قرار دارد. اتاق خواب مهم ترین بخش منزل محسوب می شود پس با دقت نظر و علاقه مندی بر اساس تم رنگی و سبکی که در پس ذهن خود دارید دست به طراحی این فضا بزنید. نیازی نیست هزینه زیادی متحمل شوید گاهی با یک کاغذ دیواری، چند شال و مبل و کوسن رنگی فضا به زیبا ترین شکل ممکن تغییر پیدا می کند. در ادامه پیرامون تک تک این موارد مطالبی را با شما عزیزان به اشتراک می گذاریم پس با ما همراه باشید.

برای تغییر دکوراسیون اتاق خواب چه باید کرد؟

رنگ اتاق خواب برای تغییر دکوراسیون

دکوراسیون اتاق خواب و انتخاب رنگ مناسب برای این فضا اصلی ترین گزینه ای است که بسیار باید به آن توجه شود. شما نمی توانید از رنگ قرمز و یا آبی به صورت تکی برای رنگ آمیزی اتاق خواب خود استفاده کنید. این را به یاد داشته باشید که رنگ قرمز سرشار از انرژی است و قدری استراحت را برای شما دشوار می کند زیرا ذهن شما در این بستر فعال می شود و انرژی مضاعف تری را کسب می کند. از سوی دیگر شما نمی توانید از رنگ آبی خیلی یک دست استفاده کنید زیرا این رنگ سبب افسردگی و ناراحتی شما می شود. همچنین رنگ بنفش و زرد نباید به صورت تکی به کار بگیرید بلکه باید از رنگ مشکی و سفید برای چاشنی این دو رنگ کمک بگیرید. شما می توانید اتاق خواب دلباز و روشن داشته باشید و از رنگ سفید، کالباسی، صورتی کم رنگ، بنفش کم حال و یاسی در این راستا بدون هیچ تم رنگی دیگری استفاده کنید. می توانید رنگ طوسی که یک رنگ خنثی است را برای روتختی خود انتخاب کنید و دیوار اتاق خواب خود را با یاسی کم حال رنگ آمیزی کنید این تضاد خیلی فضای پرتنشی را برای شما تصویر سازی نمی کند که یک دکوراسیون ساده و آرامش بخش را نمایش می دهد.

 

رنگ اتاق خواب برای تغییر دکوراسیون

چیدمان درست اتاق خواب و تغییر دکوراسیون

استفاده کردن از آینه اصلی است که برای میز توالت یا کمد دیواری از آن بهره گرفته می شود. شما می توانید کمد دیواری خود را پشت درب ورودی قرار دهید و آینه آن را روبروی تخت هیچ ایرادی ندارد زیرا آینه به فضای بیرون مشرف نیست؛ اما نمی توانید آینه را به شکلی جایگذاری کنید که راه دسترسی به اتاق خواب بدون حضور در این فضا با آینه فراهم شود. بدون تردید این امر اصل درستی برای چیدمان اتاق خواب محسوب نمی شود. فضای اتاق خواب کاملاً شخصی است و هیچ کسی در صورت عدم اجازه شما اجازه حضور به این فضا را ندارد پس شما باید راه های ارتباطی که با این محیط فراهم می شود را از میان بردارید. آینه، شیشه و یا هر چیزی که سبب انعکاس تصویر در قاب بیرون می شود ایده پردازی شما را با مشکل روبرو می کند. می توانید همه این پارامترها را پشت درب اتاق خواب خود مورد استفاده قرار دهید. شما می توانید از شال تخت، کوسن های رنگی و پرده های زیبا دست دوز برای جلوه داده به اتاق خواب خود استفاده کنید. این پارامترها هزینه زیادی را به شما متحمل نمی کند اما سبک خاصی را در فضای منزل شما حاکم می کند. به عنوان مثال می توانید از چند کوسن اکلیلی به همراه چند ریشه طلایی برای پرده یک ایده پردازی زیبا را به نمایش بگذارید.

چیدمان درست اتاق خواب و تغییر دکوراسیون

خرید وسایل مربوط به اتاق خواب برای تغییر دکوراسیون

دکوراسیون اتاق خواب خود را می توانید با توجه به وسایلی که در اختیار دارید دنبال کنید. همان طور که می دانید سرویس خواب متشکل شده است از تخت خواب، میز توالت، میزهای کنار تختی و کمد یا درآور که انتخاب هر کدام از این پارامترها به نیاز شما بستگی دارد. برفرض اگر اتاق خواب نقلی کوچکی داشتید نیازی نیست حتماً از کمد استفاده کنید همین که یک درآور برای جایگذاری البسه در اختیار داشته باشید کفایت می کند. یا اینکه در کنار میز توالت نیازی به سفارش دادن آینه قدی هم نیست شما می توانید برای اتاق خواب های کوچک خود از یکی از این پارامترها استفاده کنید؛ اما اگر اتاق خواب شما بزرگ بود و فضا به اندازه کافی در اختیار داشتید در قدم اول به شما توصیه می کنیم از یک پاف جلو تختی برای زیبا سازی اتاق خواب خود بهره بگیرید. همچنین می توانید از دو صندلی تکی به همراه یک میز نیز برای این منظور کمک بگیرید. استفاده کردن از کمدی که همراه با آینه است قدری فضا را برای شما دلباز تر و خلوت تر جلوه می دهد زیرا شما به راحتی می توانید البسه خود را داخل این کمد قرار دهید و نظم را در فضا حکم فرما کنید. میز توالت را می توانید به صورت دیواری و یا ساده و ایستا خریداری کنید. پیشنهاد می کنیم حتماً از میز توالت کشو دار استفاده شود تا برای جایگذاری وسایل خود به اندازه کافی فضا در اختیار داشته باشید.

خرید وسایل مربوط به اتاق خواب برای تغییر دکوراسیون

 کلام آخر پیرامون تغییر دکوراسیون

تغییر دکوراسیون اتاق خواب نیازی به صرف هزینه زیادی ندارد. شما به راحتی می توانید با دانستن تکنیک های لازم در این راستا دست به ایده پردازی بزنید. به عنوان مثال شما باید بدانید که از چه سبکی پیروی می کنید و تمام پارامترهای اتاق خواب را بر اساس آن سبک خریداری کنید. یا اینکه شما باید بدانید چه تم رنگی برای اتاق خواب مناسب است و از همان رنگ بهره بگیرید. استفاده از اکسسوری های متفاوت و متنوع برای اتاق خواب پیشنهاد نمی شود زیرا فضای اتاق خواب شما را به هم ریخته جلوه می دهد و بستری مناسب برای استراحت شما فراهم نمی کند. استفاده از سرویس خواب متناسب با فضایی که در اختیار باید دنبال شود. شما نباید از تمام پارامتر ها استفاده کنید اگر اتاق خواب بزرگی ندارید زیرا این امر سبب به ریختن اتاق خواب شما می شود. استفاده از وسایل ساده سبب می شود اتاق خواب شما خلوت تر جلوه کند. اگر از وسایل منبت کاری شده استفاده کنید اتاق شما به هم ریخته می شود اگر اتاق شما کوچک باشد اما اتاق خواب های بزرگ خود را با وسایل کلاسیک می توانید دیزاین کنید و یک ایده پردازی ناب را به تصویر بکشید. امید است مطالب ارائه شده در راستای دیزاین اتاق خواب مورد توجه شما عزیزان قرار گرفته باشد.

 کلام آخر پیرامون تغییر دکوراسیون

 

 

دیدگاه های سایر کاربران

دیدگاه خود را با مادر میان بگذارید.